Tu jesteś:

Deweloperzy aktywni na poznańskim rynku centrów handlowych

Galeria Dębiec, Poznań

Rynek powierzchni handlowych w stolicy Wielkopolski rozwija się dynamicznie. Liczący ponad 550 tys. mieszkańców Poznań wzbogaci się w najbliższym czasie jeszcze o kilka nowych centrów handlowych.

W mieście powstanie: Poznań Główny City Center, Łacina, Metropolis i Galeria Dębiec. Przy nowym dworcu przybędzie też nowoczesny kompleks urbanistyczny Poznań Główny City Center, który będzie pełnił funkcję handlową, rozrywkową, rekreacyjną, usługową i hotelową. Z powierzchni 180 tys. mkw., 58 tys. mkw. zajmie ok. 230 sklepów.

Planowane jest też poczęcie budowy dużej galerii handlowej na Łacinie przy rondzie Rataje z 300 placówkami handlowymi i usługowymi, które zajmą 95 tys. mkw. Galeria handlowa Metropolis zaplanowana zaś u zbiegu ulicy Hetmańskiej i Krauthofera  będzie centrum handlowo-rozrywkowym o łącznej powierzchni 191 tys. mkw. Z tego ponad 73 tys. mkw. przeznaczonych na działalność handlową, pomieści 250 sklepów.

W sąsiedztwie powstającego w pobliżu Lasku Dębieckiego osiedla mieszkaniowego Red Park stanie Galeria Dębiec, która stanowić będzie zaplecze handlowo-usługowe dla przyszłych mieszkańców osiedla. Red Real Estate Development, który prowadzi inwestycję mieszkaniową rozpoczęcie budowy kompleksu handlowego o powierzchni 9 tys. mkw. przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. planuje w drugiej połowie bieżącego roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×