Tu jesteś:

Detaliści na giełdzie: LPP i NG2 w czołówce

Lider branży odzieżowo-obuwniczej LPP nie zawiódł. Mile zaskoczyło Gino Rossi i Monnari, czego nie można powiedzieć o Solarze i Redanie - o wynikach spółek giełdowych z branży detalicznej napisał Puls Biznesu.

- W III kwartale LPP zaprezentował po raz kolejny bardzo dobre wyniki. Były wyższe od i tak optymistycznych oczekiwań rynku - mówi Adam Kaptur, analityk Millennium Domu Maklerskiego. Firma zwiększyła przychody o jedna trzecią, do 844 mln zł, a zysk operacyjny i neto wzrosły o - odpowiednio 47 i 55 proc.
także lider segmentu obuwniczego NG2 (m.in. marka CCC) słynie ze stabilnych przychodów i silnych marż. W trzecim kwartale 2012 r. wykazał 298 mln zł przychodów (plus 23 proc. r/r) i 17,4 mln zł zysku netto (plus 1,7 proc. r/r).

Dobrymi wynikami mogły pochwalić się też Gino Rossi i Mannari Trade. Poprawy nie widać natomiast w wynikach Bytomia i Próchnika. Zdaniem analityków inwestorzy mogą czuć się najbardziej rozczarowani wynikami odzieżowego Solara (zysk spadł prawie o 80 proc. , do 2,6 mln zł) i Redanu (5,9 mln zł straty netto).

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×