Tu jesteś:

DL Invest Group przebudowuje centrum handlowe w Zgorzelcu

DL City Zgorzelec

Rozpoczęły się prace nad renowacją i przebudową DL City. Centrum, które dostarcza wyjątkową ofertę handlową, usługową i rozrywkową mieszkańcom przygranicznego Zgorzelca, zyska nie tylko nowoczesny wygląd, ale także nowe marki i funkcje. Kwota, którą inwestor, DL Invest Group planuje zainwestować w modernizację obiektu to kilkanaście milionów złotych. Prace będą etapowane i obejmą wszystkie elementy funkcjonującego obiektu: od zewnętrznych części DL City po rewolucję wewnątrz nieruchomości w tym zmianę oferty handlowej, rozbudowanie strefy gastronomicznej i oferty usługowej. Powstaną także strefy odpoczynku i relaksu, w których znajdzie się wiele proekologicznych elementów sprzyjających odpoczynkowi i regeneracji. Zakończenie wszystkich prac modernizacyjnych DL City, którego powierzchnia użytkowa wynosi 25 000 mkw., przewidziane jest na pierwszy kwartał 2021 roku.  

Oferta DL City ulegnie zmianie i rozbudowie. Nadrzędną ideą przy opracowywaniu planów przebudowy Centrum było dostarczenie atrakcyjnej oferty dopasowanej do potrzeb i oczekiwań lokalnej społeczności.Kolejne miesiące przyniosą otwarcia nowych marek, zarówno handlowych, jak i usługowych, w szczególności związanych z działalnością gastronomiczną. Jesteśmy przekonani, że przygotowana przez nas oferta spotka się z uznaniem naszych klientów, a DL City stanie się naturalnym miejscem realizacji codziennych potrzeb zakupowych, miejscem odpoczynku i spotkań ze znajomymi oraz rodziną. Miejscem, które kojarzyło się będzie z bezpieczeństwem i komfortem spędzania czasu wolnego zarówno Klientów, jak i pracowników naszych Najemców – mówi Łukasz Tomczyk, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group. Zupełnie zmieni się elewacja centrum, otoczenie obiektu i foodcourt, a także inne wewnętrze powierzchnie. Należy zauważyć, że zmiany będą realizowane z wykorzystaniem wielu ekologicznych rozwiązań w tym: wewnątrz centrum znajdzie się dużo zieleni, pojawią się panele fotowoltaiczne na dachu, jak również odzyskiwać będziemy wodę deszczową. Na zewnątrz obiektu powstanie plac zabaw dla dzieci, monitorowane stojaki na rowery oraz przeprowadzone zostaną dodatkowe nasadzenia wybranych gatunków roślin. O wszystkich wspomnianych elementach informować będziemy szerzej wraz z postępem prac modernizacyjnych – zaznacza Łukasz Tomczyk.

Istotnym elementem wpływającym na funkcjonowanie centrum jest zmiana organizacji parkingu. W ciągu najbliższych kilku tygodni zmienią się zasady korzystania z infrastruktury parkingowej: od północy do godziny 16:00 będzie można wjechać na parking na okres 5 godzin. W ramach tego czasu można będzie opuszczać parking i wjeżdżać z powrotem bez żadnych ograniczeń. Od 16:00 do północy ponownie będzie można wykorzystać pięciogodzinny okres na tych samych zasadach – mówi Łukasz Tomczyk. Te niezbędne modyfikacje wdrożone zostaną na skutek uwag zgłaszanych nam przez klientów, którzy sygnalizowali, że występuje problem z dostępnością miejsc parkingowych. Niejednokrotnie miejsca te wykorzystywane są przez osoby nie korzystające z handlowej oferty DL City  – podkreśla Łukasz Tomczyk.

Aby usprawnić komunikację w Galerii i poruszanie się po powierzchni centrum wprowadzimy również dodatkowe oznaczenia, w tym oznaczenia w innych językach, które jednoznacznie będą informowały o nowych zasadach korzystania z parkingu i umożliwiały sprawne korzystanie z oferty i infrastruktury obiektu – podsumowuje Łukasz Tomczyk.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×