Tu jesteś:

DL Invest Group modernizuje galerię handlową DL City w Zgorzelcu

DL City, Zgorzelec

Modernizacja centrum handlowego DL City wkracza w nowy etap. DL City, zlokalizowane w przygranicznym Zgorzelcu, zyska nową elewację, a powierzchnie wspólne obiektu przejdą znaczącą metamorfozę. Zmieni się także otoczenie centrum, które zyska nowe elementy małej architektury, więcej zieleni i dodatkowe ciągi piesze. Przebudowie towarzyszyć także będą otwarcia nowych sklepów i punktów gastronomicznych. Zakończenie prac modernizacyjnych, które sprawią, że centrum zyska nowe marki i funkcje planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku.

Przebudowa centrum handlowego o powierzchni użytkowej 25 tys. mkw. to duże wyzwanie organizacyjne, wymagające także zaangażowania znacznych środków finansowych. Inwestycja ma podnieść standard obiektu oraz stworzyć bezpieczne i wygodne miejsce dla klientów. Jako właściciele obiektu oraz długoterminowy inwestor jesteśmy przekonani, że stworzymy wyjątkowe miejsce dla funkcjonowania najemców oraz dla klientów centrum. Musimy być świadomi zmieniającego się otoczenia handlowego, a tym samym dostosowywać Nasze obiekty do dzisiejszych, zmieniających się warunków rynkowych. Dziś jako właściciel portfela nieruchomości o wartości ponad miliarda złotych jesteśmy przekonani o konieczności wprowadzania zmian. Wsłuchujemy się w potrzeby najemców oraz ich klientów starając się wdrażać je w życie – mówi Łukasz Tomczyk, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie DL Invest Group, która jest właścicielem obiektu.

Elewacja zyska nowoczesny i elegancki wygląd. Indywidualny charakter galerii podkreślą nowe portale wejściowe w odcieniach charakterystycznego dla DL Invest Group fioletu. Zastosujemy także podświetlenie elewacji typu ledowego, dzięki czemu po zmroku galeria będzie jednym z bardziej wyróżniających się budynków w mieście. Fragmenty elewacji, na których znajdą się loga najemców oraz bryła Multikina, która wystaje ponad budynek, zostaną wykończone industrialną siatką – mówi Sabina Rybska, Kierownik Zespołu Projektowego w DL Invest Group.

W środku centrum również czeka rewolucja. Zmiany obejmą części wspólne: pasaże, foodcourt, toalety oraz pokój maluszka. Foodcourt czeka wymiana posadzki, na suficie pojawią się elementy dekoracyjne pełniące także funkcje akustyczne oraz nowe oświetlenie. Wyodrębnione zostaną strefy do spożywania posiłków, kawiarniana oraz strefa dla dzieci. Do pomocy w zaprojektowaniu tej ostatniej strefy zaprosiliśmy naszych najmłodszych klientów – został przeprowadzony otwarty konkurs na projekt „wymarzonego placu zabaw”. Przemianę przejdą także toalety, w których zostanie wymieniona posadzka, pojawią się elementy dekoracyjne na ścianach oraz zostaną zamontowane eko-baterie oszczędzające wodę. Sporą metamorfozę przejdzie pokój maluszka, który zostanie całkowicie przebudowany oraz wyposażony w nowe meble i urządzenia – wymienia Sabina Rybska. 

Na zewnątrz centrum pojawią się stojaki na rowery, nowe ławki i kosze na śmieci, posadzimy także dodatkowe rośliny przy parkingach. Wytyczymy również nowe ciągi piesze w miejscach, które zwyczajowo były wykorzystywane przez naszych klientów, a które takiej infrastruktury były do tej pory pozbawione. Na terenie całego centrum, wewnątrz, na parkingu i na zewnątrz, pojawią się nowe oznaczenia informacyjne ułatwiające korzystanie z obiektu – zaznacza Sabina Rybska.  

W ramach postępu prac pojawią się także rozwiązania ekologiczne na przykład: panele fotowoltaiczne na dachu oraz zbiornik do magazynowania wody deszczowej, która następnie będzie używana do podlewania roślin.

W centrum powstaną sklepy nowych marek oraz nowe punkty gastronomiczne. Prowadzimy także rozmowy w sprawie wynajęcia pozostałych, nielicznych już, wolnych powierzchni handlowych – mówi Łukasz Tomczyk. Naszym celem jest stworzenie atrakcyjnego i bezpiecznego miejsca do robienia zakupów oraz spędzania wolnego czasu, z ofertą, w której każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno młodzież, jak i rodziny z dziećmi, czy też osoby starsze, stąd duży nacisk kładziemy na rozbudowę strefy gastronomicznej i wypoczynkowej naszego centrum. Mamy ambicje, aby DL City stało się najchętniej odwiedzanym centrum handlowym w regionie. Przebudowa obiektu, która pochłonie kilkanaście milionów złotych, jest potwierdzeniem rozpoczęcia procesu realizacji naszych zamierzeń w zakresie rozwoju potencjału tego miejsca – podkreśla Łukasz Tomczyk.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×