Tu jesteś:

Czerwona Torebka bliżej giełdy

Czerwona Torebka w Szczecinie

Nadzór zatwierdził prospekt spółki twórcy Eurocashu, Biedronki i Żabki. Według nieoficjalnych informacji, prospekt może zostać opublikowany jeszcze w tym tygodniu, ale spółka nie chce deklarować żadnych konkretnych terminów - pisze Puls Biznesu.

Czerwona Torebka zajmuje się stawianiem na przedmieściach i osiedlach mieszkaniowych małych pasaży handlowych, złożonych z dających się łatwo dopasować modułów, w których działają podstawowe sklepy: mięsne, rybne, drogerie, piekarnie, warzywniaki i apteki. Dziś czynnych jest około 30,. ale plany spółki zakładają, ze w 2021 roku w całej Polsce będzie stało 1,9 tys. Czerwonych Torebek, a docelowo aż 4,5 tys.
Ireneusz Kazimierczyk, prezes spółki oceniał na łamach "PB", że w ciągu dekady Czerwona Torebka będzie musiała zainwestować 4,5 mld. zł Bez finansowego zastrzyku z zewnątrz się nie obędzie, bo w pierwszym półroczu 2012 r. spółka miała 37,7 mln zł przychodów i 13,2 mln zysku netto.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×