Tu jesteś:

Coraz większa różnorodność obiektów handlowych na Śląsku

Aglomeracja śląska dysponuje obecnie łączną powierzchnią 951 tys. mkw. w nowoczesnych obiektach handlowych – wynika z raportu CBRE.

Ostatnio na Śląsku do użytku zostały oddane: dobudowana części Silesia City Center – 19 tys. mkw. oraz 8 tys. mkw. w nowej fazie M1 Zabrze, a także 6 tys. mkw. w Centrum Handlowym Tarnowskie Góry.

W budowie jest kolejne 133 tys. mkw. powierzchni handlowej w dwóch dużych projektach - centrum handlowym Europa Centralna w Gliwicach o powierzchni 67 tys. mkw., które zostanie oddane do użytku przed końcem tego roku, oraz w Galerii Katowickiej o planowanej powierzchni najmu 50,5 tys. mkw., która zostanie otwarta w drugiej połowie 2013 r.
Zdaniem ekspertów CBRE, oddanie do użytku Galerii Katowickiej w 2013 r. będzie ważnym wydarzeniem dla śląskiego handlu detalicznego, jednak zamiast konkurencji z Silesia City Center przewidują oni raczej współistnienie tych dwóch centrów na zasadach podobnych do Złotych Tarasów i Arkadii w Warszawie. Czynsze za najlepsze lokale w wiodących śląskich centrach handlowych wynoszą obecnie 45 – 50 euro/mkw./miesiąc.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×