Tu jesteś:

Centrum Biurowe Lubicz wynajęte w 100 proc.

Centrum Biurowe Lubicz, Kraków

Dwa biurowce klasy A należące do Funduszu Polonia Property Fund LP: Centrum Biurowe Lubicz I i Centrum Biurowe Lubicz II, o łącznej powierzchni najmu 21,700 mkw. zostały wynajęte niemalże w 100 proc.

Centrum Biurowe Lubicz I i II to łącznie 21,700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej w ścisłym centrum Krakowa, będącej własnością Funduszu Polonia Property Fund LP. W ciągu ostatnich tygodni, wynajmujący podpisał dwie nowe umowy o łącznej powierzchni najmu ponad 5000 mkw. - tym samym finalizując proces komercjalizacji obu biurowców. Wyłącznym doradcą wynajmującego w tym procesie była firma Knight Frank odpowiedzialna za komercjalizację obiektów.

Kluczowymi najemcami Centrum Biurowego Lubicz zostanie firma z sektora bankowego, która obejmie powierzchnię 2,500 mkw. w CBL I, a także firma z sektora BPO wchodząca na polski rynek: CAPITA (Polska), która zajmie blisko 3,700 mkw. w CBL I.

CAPITA Group, wywodząca się z Wielkiej Brytanii, jest największa brytyjską firmą sektora BPO. Firma, która zatrudni w Krakowie około pięciuset wysokiej klasy specjalistów, w procesie negocjacji była reprezentowana przez FISHEYE Properties.

Obecnie trwają prace aranżacyjne, zaś najemcy wprowadzą się do swoich lokali w drugiej połowie bieżącego roku .

Ponadto, International Paper, dotychczasowy główny najemca CBL I powiększył wynajmowaną przez siebie przestrzeń do 4,000 mkw. oraz przedłużył umowę najmu o kolejne 5 lat.Także drugi, nieco mniejszy obiekt o powierzchni biurowej 6,000 mkw. - Centrum Biurowe Lubicz II został w całości skomercjalizowany. Oprócz Banku BZ WBK , firmy audytorskiej PriceWatersCoopers oraz kliniki medycznej Polmed, najemcami zostały dwie duże firmy z sektora IT.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×