Tu jesteś:

CBRE wesprze komercjalizację elbląskich Ogrodów

CH Ogrody, Elbląg.

Firma CBRE, została agentem wspierającym najem projektu rozbudowy CH Ogrody w Elblągu. Główną firmą komercjalizującą obiekt jest Acteeum Central Europe działająca na zlecenie właściciela CBRE Global Investors.

Spółka Acteeum Central Europe, która pozostaje wiodącym agentem najmu CH Ogrody, należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie spółki skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. W Polsce obecnie, oprócz rozbudowy Ogrodów, Acteeum odpowiada również za projekt remodellingu centrum handlowego Sarni Stok w Bielsku-Białej – dla tego samego właściciela, CBRE Global Investors, jak również prowadzi budowę oraz komercjalizację Galerii Solnej w Inowrocławiu.

Jak informowaliśmy na początku maja, CBRE Global Investors, otrzymał decyzję środowiskową dla projektu rozbudowy ,,Ogrodów". Rozpoczęcie prac przy rozbudowie centrum zaplanowano na III kw. 2012 roku.Uzyskanie decyzji środowiskowej oznacza, iż właściciel inwestycji może wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Nowe „Ogrody” otwarte zostaną w II kwartale 2014 roku. Po zakończeniu inwestycji wartej 55 mln. Euro powstanie dwukrotnie większe nowoczesne centrum mające charakter regionalny, o powierzchni najmu 43 500 mkw. z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi.

 Inwestorem rozbudowy CH Ogrody jest spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×