Tu jesteś:

Bułgarski deweloper coraz bliżej GPW

Najwięcej spółek zagranicznych na warszawskim parkiecie liczy sektor deweloperski. Do jego grona dołączy niebawem bułgarski deweloper InterCapital Property Development, dotychczas notowany na New Connect.

Warszawski parkiet jest najbardziej popularny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jego dynamiczny rozwój oraz aktywność inwestorów pozwala polskiej giełdzie nieustannie umacniać swoją pozycją. Istotny wzrost kapitalizacji GPW wpływa także na wielkość obrotów.

- Rynek polski jest dla nas bardzo atrakcyjny. Mamy już doświadczenia z rynkiem NewConnect i bardzo sobie je cenimy. Przeniesienie naszych notowań jest spowodowane obietnicą jaką złożyliśmy naszym akcjonariuszom w momencie wejścia na NewConnect – mówi Nicolay Myster, doradca inwestycyjny bułgarskiego dewelopera InterCapital Property Development.

Zatwierdzenia prospektu deweloper spodziewa się do lutego. Debiut powinien mieć miejsce w pierwszym kwartale 2011 roku.

Kapitał ICPD na dzień dzisiejszy dzieli się na 6 mln akcji, a nowa emisja będzie liczyć 9 mln akcji. Po pierwszych rozmowach z akcjonariuszami ok. 35-40% z nich jest zainteresowana objęciem akcji nowej emisji. Pozostali prawdopodobnie sprzedadzą swoje prawa poboru. Ocenia się, że w 60% nowi inwestorzy będą pochodzić z Polski.

Pozyskane środki mają być przeznaczone na dokończenie prowadzonych inwestycji oraz na kolejne projekty. Najważniejszy z celów emisji jest projekt Grand Borovets, który docelowo kosztować ma ok. 8 mln zł. Deweloper chce także rozbudować projekt Marina Cape, na te cel chce przeznaczyć 10-15 mln złotych. Nowym projektem będzie inwestycja zlokalizowana w Sofii.

Z przyczyn prawnych inwestycje muszą być koncentrowane w Bułgarii, prawo obliguje też dewelopera do wypłaty 90 % zysku w formie dywidendy, ale deweloper jest też całkowicie zwolniony z podatku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×