Tu jesteś:

Budowa Multikina w Galerii Rumia rozpoczęta

Dnia 24.06.2010 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod mające znaleźć się w Galerii Rumi kino. Jest to następny etap inwestycji, która została zapoczątkowana podpisaniem umowy z operatorem kinowym - Multikinem.

Ceremonia odbyła się na zielonym dachu Galerii Rumia, gdzie wkrótce rozpoczną się prace nad nadbudówką, która ma pomieścić 5 sal kinowych. Gospodarzem ceremonii był Pan Vincent Polimeni, prezes Polimeni International, który specjalnie przybyły na tą uroczystość ze Stanów Zjednoczonych. Z ramienia władz miasta przybyła Pani Elżbieta Rogala- Kończak, Burmistrz Miasta Rumia, która od początku wspiera tę inwestycję. We wmurowaniu kamienia wziął także udział przedstawiciel Multikina, które będzie operatorem multipleksu w Galerii.

Planowana nowa kondygnacja Galerii Rumia, po północno - zachodniej stronie budynku, pomieści sale kinowe, z miejscami dla ponad 850 osób. Będą one wyposażone w najnowocześniejsze projektory, również do wyświetlania filmów w trójwymiarze. Cześć poziomu + 1 Galerii zostanie z kolei przekształcona na foyer przyszłego kina z kasami, kawiarniami i barami.

Uroczystość wmurowania kamienia stała się także okazją do ogłoszenia generalnego wykonawcy projektu, którym została spółka Megaron Przedsiębiorstwo Budowlano - Remontowe. Zaprezentowała ona wizualizację wnętrza przyszłego kina. Zostanie ono utrzymane w stylistyce charakterystycznej dla innych obiektów Multikina, harmonizując przy tym z założeniami architektonicznymi Galerii Rumia. Położono przede wszystkim nacisk na elegancję wnętrz. Czarne ściany będą doskonałym tłem dla zdobiących je zdjęć, a czekoladowe i beżowe dodatki nawiążą do wykończeń dotychczas stosowanych w Galerii.

Źródło: Yellow Group

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×