Tu jesteś:

Budowa Baltic Park Molo może ruszyć jeszcze w tym roku

Baltic Park Molo, Świnoujście

Na przełomie lipca i sierpnia tego roku rozpocznie się komercjalizacja Baltic Park Molo, a na koniec tego / poczatek przyszłego roku ruszą prace budowlane I etapu inwestycji.

W pierwszej kolejności realizowany będzie hotel 4-gwiazdkowy – 400 apartamentów condo na sprzedaż i wynajem – wraz z pasażem, w którym znajdzie się strefa SPA & Wellness, aqua park i centrum konferencyjne. Równocześnie wzdłuż tego pasażu, na koszt inwestora, powstanie publiczna ok. 150 metrowa promenada prowadząca na plaże. Następnie zbudowany zostanie hotel 5-gwiazdkowy z około 200 pokojami i apartamentami, który wspólnie z pierwszym obiektem utworzy nowoczesny kompleks hoteloworozrywkowo-handlowy. W kolejnych etapach powstana 2 budynki apartamentowo-usługowe przy promenadzie, a zwieńczeniem inwestycji będzie pierwsze w Świnoujściu molo, które planowane jest do realizacji wspólnie z miastem. Planowany termin zakończenia inwestycji to rok 2018, a szacowany koszt to ok. 200-250 mln zł.

„Całość opracowania opiera się na strukturze, która ze względu na swoje położenie, jak i na układ przestrzenny będzie stanowić strefę łącząca nadmorska plażę z miastem. Wedle tej idei, krajobraz, niczym spiętrzona fala przypływu, drąży naturalne szlaki komunikacji i główne przestrzenie publiczne kompleksu. W ten sam sposób „rzeźbione” są  również bryły dominant oraz najważniejsze wnętrza budynków. Założenie połączone jest deptakiem usługowo-rozrywkowym, płynnie przechodzącym poprzez kolejne atrakcje, restauracje, place i fontanny, w nadmorskie molo. Delikatnie pływajace kształty to idea projektu.” – opisuje Piotr Płaskowicki, właściciel biura Płaskowicki & Partnerzy Architekci.

Inwestorem projektu jest firma Zdrojowa Invest, rodzinny kołobrzeski holding inwestycyjno-deweloperski i hotelarski w segmencie second home.

Baltic Park Molo

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×