Tu jesteś:

Biuro po drodze - komentarz

Onyx, Warszawa

Jak wiadomo jednym z podstawowych problemów, z którym boryka się Warszawa to kwestia infrastruktury drogowej. Choć prace wyraźnie przyspieszyły przed Euro 2012, wciąż w wielu miejscach miasto wygląda jak plac budowy. Jakkolwiek otwiera to perspektywę na poprawę komunikacji na przestrzeni najbliższych lat, skłania to jednak do poszukiwania nieruchomości w sprawdzonej już lokalizacji.

Parkowanie w stolicy już teraz graniczy z nie lada wysiłkiem. Szczęście mają ci, którym firma opłaca miejsca parkingowe w garażach podziemnych lub przy budynkach. Koszty takiego przedsięwzięcia pokrywane z własnego portfela prędzej skłaniają pracowników niższego szczebla do korzystania z rowerów lub komunikacji miejskiej. Dlatego też ścisłe śródmiejskie lokalizacje biurowców nie zawsze idą w parze na rzecz komfortu jego użytkowników. Dojazdy samochodem i partyzanckie parkowanie generują stres, a stres to niższa efektywność zawodowa.

Dlatego też, jak wielu ekspertów od nieruchomości zaznacza – kształtuje się trend zmierzający do wynajmowania powierzchni biurowych zlokalizowanych wokół tras wylotowych. Dla osób mieszkających w dzielnicach okołocentralnych dojazd przebiega wtedy w kierunku przeciwnym do pasa zakorkowanego. Tak samo dzieje się podczas drugiego popołudniowego szczytu, kiedy to wszyscy wyjeżdżają z centrum, a my w jego kierunku podążamy. Również postępujące zjawisko suburbanizacji (czyli rozwoju stref podmiejskich) pozwala, choć stojąc ze wszystkimi w korku dotrzeć do pracy w jedną trzecią czasu – nie musząc wjeżdżać do miasta.

Z rozwiązania takiego skorzystali chociażby inwestorzy budynku Onyx, przy ulicy Tanecznej 30. Ta równoległa ulica do Puławskiej zlokalizowana jest na obrzeżach Warszawskiego Ursynowa, w drodze na Piaseczno. Jak mówi Marek Wesołowski – dyrektor do spraw sprzedaży spółki WAN: Postanowiliśmy nie czekać, aż miasto ufunduje mieszkańcom obwodnicę i połączyć Onyx z istniejącą już arterią. Świadomość tego, że za dwa lata funkcjonować będzie Puławska „bis” tylko tak naprawdę podnosi wartość już istniejącej i gotowej do komercjalizacji inwestycji, a już teraz czyni ją w pełni funkcjonalną.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×