Tu jesteś:

Biura przyszłości – seminarium CB Richard Ellis

Według badań firmy CB Richard Ellis w przyszłości nawet 30 - 40 proc. wielkich korporacji będzie posiadało tzw. biura mobilne czyli miejsca pracy tworzone w dowolnym miejscu, dowolnym czasie. W związku z postępującą globalizacją wielkich firm i potrzebą mobilności pracowników, rośnie zapotrzebowanie na elastyczną powierzchnię biurową.

Badania firmy CB Richard Ellis zostały przedstawione podczas międzynarodowego seminarium dotyczącego wpływu technologii i innowacyjności na miejsca pracy. Ben Munn, Dyrektor Global Workplace Strategies w CB Richard Ellis, powiedział: „Obserwujemy bardzo dużą zmianę w podejściu pracodawców do kwestii produktywności personelu, który może pracować nie tylko w tradycyjnym biurze, ale również w dowolnym miejscu, w jakim się w danej chwili znajduje np. w domu. Obecnie cała E-generacja, czyli ludzie wychowani w dobie internetu i nowoczesnych technologii, staje się kadrą zarządzającą, podejmującą decyzje dotyczące miejsc pracy. Managerowie z E-generacji wierzą w maksymę „praca oznacza to, co robisz, a nie gdzie jesteś”, i wyszukują odpowiednie narzędzia, które umożliwiają mobilność ich pracownikom”.

Benn Munn dodaje „Nasi Klienci podkreślają, że posiadanie tradycyjnego biura jest nadal bardzo ważne. To miejsce do wspólnej pracy, spotkań oraz integracji”. Według badań CB Richard Ellis większa dowolność w wyborze miejsca pracy wpływa na wzrost produktywności pracowników.

„Z naszych doświadczeń i współpracy z wieloma firmami wynika, że zastosowanie prostych rozwiązań technologicznych takich jak dostępność bezprzewodowego internetu, zdalny i bezpieczny dostęp do firmowej poczty elektronicznej oraz baz danych, może znacznie wpłynąć na wzrost wydajności i satysfakcji pracowników.” - powiedział Ben Munn.

Ostatnie badania i statystyki pokazują, że pod koniec 2011 roku będzie ponad miliard mobilnych pracowników, co oznacza 20 proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2005.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×