Według Pedro Pereira da Silvy , dyrektora generalnego Jeronimo Martins Dystrybucja, jest kilka ofert, jest wola, by kupować na polskim rynku, ale jeszcze się te dwa warunki nie spotkały. Dopytywany przez dziennikarzy o wspomniane "oferty" zaznaczył jednak, że oficjalnie w tej chwili na rynku nie ma nic na sprzedaż – informuje PAP.
Dyrektor generalny JMD stwierdził także że udział w konsolidacji rynku ma sens, gdy jest z korzyścią dla rozwoju firmy, zwłaszcza w wymiarze lokalizacji i gdy jest szansa na porozumienie co do warunków z oferentem.
Dodał, że jeśli taka oferta się pojawi, to JMD, będzie zainteresowany, jeśli pozwoli zwiększyć to zasięg jego sieci. Przyznał, że obecnie główną słabością Biedronki jest stosunkowo słaba pozycja w wielkich miastach i lokalizacje w takich aglomeracjach interesują sieć najbardziej.
Sprzedaż sieci Biedronka wzrosła w I połowie 2010 roku o 18,1 proc. rdr do 8,88 mld zł. Spółka otworzyła w tym okresie 67 nowych sklepów, podtrzymuje że w całym 2010 roku sieć może się powiększyć o 150 placówek.
Źródło: PAP

Komentarze
Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.