Tu jesteś:

Białystok: Nowa galeria i park handlowy w II kw. 2014 r.

Park Handlowy Kwadrat, Białystok

W Białymstoku powstaje nowy obiekt handlowy – Kwadrat – łączący galerię z parkiem handlowym. Galeria handlowa z hipermarketem spożywczym Tesco Extra połączona z parkiem handlowym, w tym marketem budowlanym Dom i Ogród – OBI, będzie pierwszym na taką skalę obiektem w województwie podlaskim.

Początek budowy zaplanowano na I kw. 2013 r. Kwadrat będzie liczył 51 000 mkw. łącznej powierzchni najmu, a obok znajdzie się parking na 1500 miejsc postojowych. Obiekt, którego oddanie do użytku planowane jest na II kw. 2014 roku, powstaje na 13 hektarowej działce położonej przy ulicy Andersa 38 i aktualnie rozbudowywanej obwodnicy miejskiej – Trasie Generalskiej.
Obecnie na tych terenach nieprzerwanie od 1994 r. działa handel wielkopowierzchniowy. Funkcjonują tu także biura oraz kilka zakładów produkcyjnych, w tym produkcja urządzeń małego AGD Biazet S.A. Aktualni użytkownicy obiektów położonych na terenie Biazet S.A. zakończą swoją działalność w perspektywie najbliższych miesięcy, w tym istniejące centrum handlowe Galeria Kwadrat. Tkanka dotychczasowych zabudowań będzie częściowo pozostawiona, co ma znacznie zmniejszyć koszty prac budowlanych.
W Kwadracie znajdzie się około 80 sklepów, w tym salony popularnych marek sieciowych, a także najemcy lokalni. Oferta handlowa zostanie uzupełniona punktami usługowymi, w tym medycznym oraz placem zabaw dla dzieci. Po uruchomieniu obiektu operator spożywczy Tesco uruchomi bezpłatny Tesco Bus. Komercjalizacją projektu zajmuje się firma Colliers International.
Do realizacji projektu została powołana w 2012 roku spółka Park Handlowy Kwadrat S.A. jako spółka zależna od przedsiębiorstwa Biazet S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×