Tu jesteś:

Białostoccy radni przychylni powstaniu nowej galerii handlowej

Decyzja radnych otwiera drogę do powstania w Białymstoku kolejnej galerii handlowej. Inwestor stara się o to od ponad 7 lat. Galerię Copernicus chce wybudować przy dworcu PKS.

Do tej pory nie dostał pozwolenia na budowę, bo uniemożliwiał mu to zapis w planie zagospodarowania przestrzennego. Zapis ten zakazywał budowę w tym miejscu obiektu uciążliwego dla środowiska, a takim jest galeria handlowa.

W ubiegłym roku radni mieli ten zapis wykreślić, ale jeden z radnych usłyszał zarzut obietnicy łapówki innym radnym. Prokuratura oczyściła radnego z zarzutu i sprawa wróciła.

Radni wykreślili zapis niekorzystny dla inwestora, choć zdecydowały o tym jedynie dwa głosy. Wątpliwości niektórych budziło zbyt mało pieniędzy, jakie inwestor zaplanował na przebudowę dróg. W porozumieniu z 2005 roku podpisanym między inwestorem, a ówczesnymi jest na to ponad 5 mln zł.

Jak mówi wiceprezydent Białegostoku Adam Poliński, jest też zapis o tym, że można to negocjować w przypadku, gdyby w przetargu na przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie inwestycji, kwoty były dożo wyższe.

Inwestor - firma Kopernik Development - stara się o wybudowanie galerii handlowej przy białostockim dworcu PKS od ponad 7 lat. Przedstawiciele firmy zdają sobie sprawę, że sytuacja w Białymstoku przez ten czas się zmieniła, bo powstały różne obiekty wielkopowierzchniowe, ale - jak mówią - firma nadal jest zainteresowana inwestowaniem w mieście. Oficjalne stanowisko w tej sprawie ma być znane w najbliższych dniach.

Według planów powierzchnia galerii handlowej przy dworcu PKS ma wynosić 69 tys. mkw.

Źródło: Radio Białystok

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×