Tu jesteś:

Będą opóźnienia przy budowie Galerii Korona w Kielcach? Inwestor ciągle nie ma pozwolenia na budowę

Galeria Korona, w której znaleźć ma się około 140 sklepów powstanie między ulicami IX Wieków Kielc, Warszawską, Polną i Radiową. Budowa miała się rozpocząć na przełomie kwietnia i maja, ale nie ma na to już szans. Bo inwestor nie ma jeszcze pozwolenia na budowę i poprzedzającej go decyzji środowiskowej z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Według przedstawiciela inwestora Piotra Miklaszewskiego, przeciągają się procedury związane z jej otrzymaniem, chociaż wniosek został dobrze przygotowany i złożony w terminie.

Formalnie decyzję środowiskową wydaje prezydent miasta, ale by mógł to zrobić niezbędna jest opinia inspekcji sanitarnej i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Inspekcja sanitarna opinię już wydała, ale RDOŚ, do którego raport trafił 4 marca, wciąż jej nie przygotowała.

Jak informuje "GW" przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska twierdzą, że wniosek inwestora był niekompletny i zgodnie z prawem zażądali jego uzupełnienia. Chodzi o doprecyzowanie informacji o hałasie, który będzie generowany przez drogi dojazdowe do Galerii Korona.

Władze RDOŚ stwierdziły na łamach "GW", że nie są w stanie powiedzieć kiedy będzie opinia w sprawie Galerii Korona. Inwestor (spółka NG2 należącą do Dariusza Miłka) ma ciągle nadzieję, że budowa ruszy jeszcze wiosną, czyli przed 22 czerwca.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×