Tu jesteś:

Baltic Park Molo wielofunkcyjny projekt powstanie w Świnoujściu

Baltic Park Molo w Świnoujściu - wizualizacja.

Jak informowaliśmy - Zdrojowa Invest rozpoczyna przygotowania pod swoja największą inwestycje – Baltic Park Molo w Świnoujściu. Już wiadomo, że tuż przy plaży, kołobrzeski holding wybuduje multifunkcyjny kompleks hotelowo-rozrywkowo-handlowy.Rozpoczęcie budowy przypadnie na 2012/2013. Zakończenie w kilku etapach planowane jest na lata 2014-2017.

Koncepcja Zdrojowej Invest zakłada, ze Baltic Park Molo będzie się składał z dwóch hoteli 4- i 5-gwiazdkowych o zróżnicowanej wysokości od 7 do 12 pięter. Będzie to kompleks obiektów najnowszej generacji, przy promenadzie i dojściu na plaże, z 5 funkcjami: hotelowa z rozbudowanym zespołem SPA & Wellness i konferencyjnym, centrum handlowego i rozrywkowego z pasażami, centrum sztuki, a dodatkowo z aquaparkiem oraz kinem wielosalowym. Obiekt będzie miał ok. 600-700 apartamentów, w większości w systemie condo i z widokiem na morze.Dodatkowo będzie to największe hotelowe centrum biznesowe na Wybrzeżu i jedno z największych w Polsce. Największa z sal konferencyjno-sympozyjnych będzie mieściła ponad 1000 osób. Natomiast powierzchnia całego kompleksu wyniesie 50-55 tys. mkw. Łączna wartość przedsięwzięcia to ok. 200-250 mln zł.

- Gwarancja dobrej inwestycji jest stosunkowo niski poziom infrastruktury hotelowej w Świnoujściu, np. w porównaniu do Kołobrzegu, który ma podobna specyfikę. Ponadto bliskość Niemiec i oczywiście lokalizacja projektu w bezpośrednim sąsiedztwie najpiękniejszej plaży w Polsce, a także polaczenie kompleksu z molo, o którego budowie rozmawiamy z miastem, to niezaprzeczalne atuty. – mówi Jan Wróblewski, Członek Zarządu Zdrojowej Invest i dodaje – Planujemy żeby jeden z hoteli w kompleksie działał pod znana międzynarodowa marka, ale dopiero rozpoczynamy rozmowy w tym zakresie i na razie nie możemy zdradzić więcej szczegółów.

O finalnym kształcie architektonicznym inwestycji zadecyduje międzynarodowy konkurs, do którego zostaną zaproszone renomowane biura projektowe z Polski i zagranicy.

Baltic Park Molo

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×