Tu jesteś:

ALDO wychodzi z Polski

Sieć Aldo w najbliższych miesiącach zamknie wszystkie swoje sklepy z obuwiem w Polsce i po 13 latach działalności opuści nasz kraj.

Kanadyjska marka Aldo posiadała w sumie kilkanaście butików w centrach handlowych w największych miastach Polski.

W ubiegłym roku firma modernizowała swoje polskie  sklepy i otwierała nowe –m.in. butik w nowo otwartej Galerii Północnej w Warszawie. Teraz zostanie on zamknięty w połowie sierpnia. Już w maju b.r. zlikwidowany został sklep w warszawskich Złotych Trasach, zamknięto też sklep w Magnolia Parku, największej galerii handlowej Wrocławia.

Marka Aldo należy do powstałej w 1972 roku w Montrealu spółki Aldo Group. Obecnie ma ponad 3 tys. sklepów na wszystkich kontynentach pod szyldami Aldo, Call It Spring i Globo.

Do Polski marka zawitała w 2005 roku. Wówczas jej dystrybutorem nad Wisłą została firma Empik Media & Fashion. Ta w 2015 roku wycofała się z prowadzenia sklepów obuwniczych i odzieżowych zagranicznych brandów. Butiki Aldo zostały, zyskując nowego dystrybutora.

Produkty pod marką Aldo dostępne są też w sklepach internetowych, takich jak Zalando.pl czy eObuwie.pl. Najprawdopodobniej będzie je można tam nadal kupić w przyszłości.

Aldo to kolejna sieć sklepów z butami, która znika z Polski. W ostatnich 10 latach swoje sklepy nad Wisłą zamknęła m.in. szwajcarska Bata, niemiecki Gortz 17 oraz rosyjskie tanie marki Centro i Kari.

Źródło: Business Insider

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×