Tu jesteś:

770 zł/mkw. – średni miesięczny obrót centrów handlowych w Polsce w I kw.

3-proc. spadek obrotów z mkw. powierzchni wynajmu zanotowały w 2009 roku centra handlowe w Polsce – wynika z pierwszego w naszym kraju Indeksu Obrotów przygotowanego przez Retail Reasearch Forum, działającego w ramach Polskiej Rady Centrów Handlowych.

W 2009 roku w 75 galeriach handlowych w Polsce, które objęto badaniem, średnie, miesięczne obroty netto na mkw. GLA wyniosły – 830 zł, a w 2008 roku były na poziomie 859 zł. – Są zapewne centra w naszym kraju, gdzie wahania mogły być większe, bo w próbie 75 centrów znajdują się obiekty o dość stabilnej pozycji. Większość, bo ponad 50, mieści się w ośmiu największych aglomeracjach Polski – wyjaśnia Radosław Knap, Development Manager, Polska Rada Centrów Handlowych.

Spośród 12 miesięcy ub.r. wzrost sprzedaży rok do roku zanotowano w centrach handlowych jedynie w styczniu - 5 proc. do 791 zł netto/mkw. GLA i październiku - 5 proc. do 940 zł netto/mkw. GLA.

Mimo wszystko, zdaniem autorów badania, kryzys nie był dotkliwy dla rodzimych galerii. Optymizmem napawają też pierwsze miesiące br. W biorących udział w badaniu galeriach handlowych, w styczniu br. zanotowano sprzedaż na tym samym poziomie co rok wcześniej (790 zł netto/mkw. GLA), a luty i marzec przyniosły wzrost odpowiednio o 3 i 4 proc. (701 i 817 zł netto/mkw. GLA).

Na kolejnych piętno odcisnęły jednak tragedia smoleńska i powódź.

Źródło: PRCH

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×