Tu jesteś:

W Silesii pojawiły się cukierki z kopalni

Kopalnia Cukierków

Katowicka Manufaktura Bombonów - Kopalnia Cukierków, otworzyła swój pierwszy punkt w centrum handlowym. Ręcznie robione kolorowe karmelki, wielosmakowe lizaki w 3 różnych rozmiarach można kupić na Placu Nowym w Silesia City Center.

To już druga lokalizacja w centrum, w której można znaleźć ręcznie robione słodycze rodem z Kopalni. Pierwszy sklep jeszcze w listopadzie otwarto na ul. Młyńskiej w Katowicach, a od 1 lutego siedziba Manufaktury została przeniesiona na ul. Plebiscytową 9. Oprócz zakupów, można w niej na żywo, poprzez specjalną szybę podejrzeć tradycyjny proces produkcji słodyczy rodem z XVI w. W sklepie na ul. Plebiscytowej można wziąć udział także w specjalnych warsztatach i pokazach produkcji słodkości.

Kopalnia Cukierków to pomysł Patryka Ossowskiego i Magdaleny Tomczyk, którzy po przeprowadzce z Gdańska do Katowic zdecydowali się na stworzenie nietypowej manufaktury na Śląsku. Pomysł został zaczerpnięty z Grodu Neptuna gdzie 9 lat temu powstała pierwsza tego typu manufaktura.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×