Tu jesteś:

Rekomercjalizacja Silesia City Center: od stycznia pojawiło się 13 nowych sklepów

Silesia City Center, Katowice

13 salonów w Silesia City Center przeszło już rekomercjalizację od początku 2012 roku. Wśród nowych najemców znaleźli się m.in. Penny Black, Rage Age, Marc O’Polo i Pepe Jeans. Ostatnio do grona najemców dołączył także salon LC WAIKIKI, tureckiej marki odzieżowej. Na czerwiec z kolei zaplanowano otwarcia Rage Age i salonu Play. W centrum powstaje także pierwszy na Śląsku Starbucks. 

Trwa rekomercjalizacja powierzchni w Silesia City Center. Do czerwca 2012 objęła ona już 13 salonów. Długą listę marek, które w wyniku wymiany najemców pojawiły się w Silesia otwiera Betty Barclay, Hos&me, Lavard czy Feel The Chill. W sumie rekomercjalizacji poddano 1902,37 tys. mkw. powierzchni handlowej. Oprócz tego w kwietniu swój pierwszy salon na Śląsku uruchomił amerykański gigant odzieżowy – Gap.  Na lato zaplanowano także otwarcie pierwszej kawiarni Starbucks na Śląsku, będzie ona miała powierzchnię 100 mkw. Jak tłumaczy Ilona Szafer z działu wynajmu Silesia City Center zmiany spowodowane są z jednej strony wygasającymi umowami najmu, z drugiej rosnącym zainteresowaniem powierzchnią w Silesii.

- Od czasu rozbudowy prowadzimy rekomercjalizację. Część najemców np. Diverse i SMYK przeniosło swoje salony do nowej części uruchamiając odpowiednio megastore i multibrand, jednocześnie zwiększając swoją powierzchnię najmu. Nowe marki natomiast sukcesywnie pojawiają się w centrum od stycznia 2012. Są to zarówno marki odzieżowe, jak również operatorzy komórkowi, banki, kawiarnie – wyjaśnia Ilona Szafer.

Jednym z największych salonów, który pojawił się w wyniku rekomercjalizacji jest LC WAIKIKI, marka, która dopiero debiutuje w Polsce. Sklep  o powierzchni 898,73 mkw. został otwarty pod koniec maja 2012. – To druga turecka marka w Silesia City Center, zaraz po LTB. Sieć posiada ponad 300 sklepów m.in. w Turcji, Rumunii, Albanii, Bułgarii, Niemczech i Kazachstanie – wylicza Szafer.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×