Tu jesteś:

Otwarcie biblioteki w gdańskim CH Manhattan

Biblioteka Manhattan.

9 marca br. , nastąpi otwarcie Biblioteki Manhattan. Na powierzchni 800 mkw. się zbiory z trzech filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz z Pracowni Komiksowej. To szósta instytucja, która wejdzie w jego skład Centrum Sztuki i Rekreacji Manhattan pod dachem CH Manhattan.

Miejsce to będzie nie tylko wypożyczalnią i czytelnią książek. W Bibliotece Manhattan będzie można wypożyczyć płyty z muzyką, filmowe, audiobooki i e-booki. Na miejscu zostaną również udostępnione zbiory płyt winylowych. Żeby korzystać z wszystkich zbiorów bezpłatnie, wystarczy mieć Kartę do Kultury.

 – Oferta handlowo-usługowa coraz rzadziej stanowi wyróżnik centrum handlowego.  Ze względu na ograniczoną liczbę marek na naszym rynku galerie handlowe oferują bardzo zbliżony tenant mix. Wartość dodana, jaką jest zaoferowanie sposobów spędzenia czasu wolnego, czyli oferta kulturalna, sportowa czy rozrywkowa, coraz częściej stanowi o unikalności centrum handlowego. Za granicą nie jest niczym niezwykłym obecność w galerii handlowej biblioteki czy punktu obsługi interesantów urzędu miejskiego. Taki jest również strategiczny kierunek rozwoju Manhattanu – jego integralną częścią jest Centrum Sztuki i Rekreacji Manhattan. Biblioteka Manhattan to już szósta instytucja, która wejdzie w jego skład – po Teatrze Znak, Gdańskiej Szkole Artystycznej, Delikatesach Sztuki, fitness klubie Tiger Gym i największej w Gdańsku, 14-torowej kręgielni MK Bowling z klubem muzycznym Kosmos - – mówi Katarzyna Szczycińska, dyrektor Gdańskiego Centrum Handlowego Manhattan

- Centrum handlowe to miejsce, w którym coraz częściej spędzamy wolny czas.   Zależy nam na tym, żeby wizytę w bibliotece można było połączyć z innymi codziennymi czynnościami. Biblioteka w centrum handlowym to nasza propozycja dla zabieganego mieszkańca dużego miasta. Jednak Biblioteka Manhattan to nie tylko książki i multimedia. W trosce o naszych czytelników przygotowaliśmy bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną, zarówno dla tych najmłodszych jak i trochę starszych. Proponujemy spotkania autorskie, warsztaty i wystawy. Wierzymy, że będzie to miejsce tętniące życiem przez sześć dni w tygodniu - – mówi Paweł Braun, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×