Tu jesteś:

OHKINO z najnowszym formatem w projekcie ArtN

 Kompleks ArtN

W ArtN – projekcie rewitalizacji terenów dawnej fabryki Norblina na warszawskiej Woli, pojawi się kino w odsłonie niedostępnej do tej pory w Polsce. Grupa Capital Park, inwestor projektu, podpisał umowę z operatorem sieci OHKINO. Swoje podwoje dla widzów otworzy wraz z uruchomieniem całego kompleksu ArtN - pod koniec 2020 roku.

OHKINO w przyszłym projekcie ArtN zajmie powierzchnię 3.300 mkw. i będzie składać się z siedmiu sal położonych na 1. kondygnacji. Sieć zaproponuje swoim widzom zupełnie nowatorski format – kino butikowe. Koncept ten łączy najcenniejsze dla widzów cechy multipleksu oraz kin studyjnych. Jego głównym założeniem jest prezentowanie seansów filmowych na najwyższym poziomie multimedialnym i technologicznym - jak w multipleksie – ale w kameralnej atmosferze niczym w lokalnych kinach studyjnych. Dodatkowo przestrzeń kina będzie służyć jako miejsce spotkań, gali, pokazów prywatnych, a sale kinowe będą pełnić także funkcje konferencyjne.

OHKINO to jeden z najmłodszych graczy na polskim rynku. Sieć w ciągu ostatnich 18 miesięcy uruchomiła już  3 kina – we Wrocławiu, Oławie i Mysłowicach i dalej dynamicznie się rozwija. Przygotowuje się do otwarcia kolejnych 12 lokalizacji na terenie Polski do końca 2021 roku.

ArtN to flagowy projekt Grupy Capital Park, zakładający rewitalizację zabytkowego, dwu hektarowego terenu po dawnej fabryce Norblina na warszawskiej Woli,  zlokalizowanego pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną. Do końca 2020 roku powstanie tam mini-dzielnica, złożona z kilkunastu budynków i wewnętrznych uliczek. W ramach ArtN powstanie ponad 64 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 40 tys. mkw. powierzchni biurowej, a pozostałe 24 tys. mkw. zostanie poświęcone funkcji handlowej, rozrywkowej, kulturalnej i gastronomicznej. Zwieńczeniem projektu, bezpośrednio nawiązującym do historii miejsca, będzie Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, w którym znajdą się m.in. unikatowe kolekcje platerów, a także odrestaurowane, zabytkowe maszyny fabryczne. W trakcie rewitalizacji terenu odnowionych zostanie 9 zabytkowych budynków i 2 historyczne, a także 44 maszyny i urządzenia z dawnej fabryki. ArtN będzie miejscem otwartym, całodobowo dostępnym dla wszystkich – zarówno pracowników i użytkowników, warszawiaków, jak również turystów.

Inwestorem i pomysłodawcą ArtN jest Grupa Capital Park. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud SA, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Komercjalizację ArtN prowadzą wspólnie Dział Najmu Grupy Capital Park, BOIG (powierzchnia handlowa) oraz Cushman&Wakefield (powierzchnia biurowa).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×