Tu jesteś:

Niebieski Rossmann wspiera chorych na autyzm

Rossmann wspiera akcję: Autyzm. Częstszy niż myślisz. Pod takim właśnie hasłem we wtorek, 2 kwietnia 2013 r., europejskie organizacje niosące pomoc osobom z autyzmem obchodziły Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.

W dniu obchodów sześć Drogerii Rossmann (na Dworcu Centralnym, w Marriocie, na rogu ul. Marszałkowskiej i Hożej w Warszawie, w łódzkiej Manufakturze, w Sopot na ul. Bohaterów Monte Casino i w Poznań obok rynku) zaświeciło się na niebiesko. Na niebiesko podświetlonych zostało wiele innych budynków, m.in. Pałac Kultury i Nauki oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, katowicki Spodek itd.
Problem całościowych zaburzeń rozwojowych, w tym autyzmu, dotyczy 1 proc. całej populacji, niezależnie od rasy, miejsca zamieszkania, statusu ekonomicznego. Szacuje się, że w Europie żyje 5 mln osób z autyzmem. Więcej informacji o autyzmie można znaleźć na stronach www.synapsis.org.pl.

 

 

 

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×