Tu jesteś:

Na koniec I kwartału 2012 r. Grupa Redan posiadała łącznie 476 sklepów

Grupa Kapitałowa Redan w pierwszym kwartale 2012 roku wypracowała 86,7 mln zł sprzedaży, co dało 13 proc. wzrostu. Marża handlowa osiągnęła poziom 45 proc., czyli o 1 punkt procentowy więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

- Sprzedaż w pierwszym kwartale została zdeterminowana nieco lepszymi niż rok wcześniej wynikami dwóch pierwszych miesięcy oraz dobrym rezultatem marca. Przyrost sprzedaży Grupy w tym miesiącu osiągnął 27 proc. Niesatysfakcjonujące nas wyniki w pierwszej połowie kwartału były konsekwencją dynamicznych wyprzedaży w segmencie modowym, jakie miały miejsce w końcówce 2011 roku. W konsekwencji sprzedaż kolekcji jesienno-zimowej nastąpiła znacznie szybciej. W momencie wprowadzenia do sieci sklepów, bardzo dobrze przyjętej kolekcji wiosenno-letniej, przywrócona została pożądana dynamika sprzedaży w części modowej. Część dyskontowa zrealizowała zakładane poziomy sprzedaży w przeciągu  całego okresu – powiedział Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan S.A.

W sieci dyskontowej poziom sprzedaży w marcu 2012 r. wyniósł 17,6 mln zł, co oznacza wzrost o 22 proc. r/r. W całym pierwszym kwartale osiągnął wartość 43,5 mln zł – wzrost o 18 proc. r/r. Wartość sprzedaży sieci modowej w marcu wyniosła 16,3 mln zł, czyli o 34 proc. więcej niż rok wcześniej, a w pierwszym kwartale 43,2 mln zł, co dało wzrost o 9 proc.

Na koniec I kwartału 2012 roku sieć Textilmarket składała się z 258 sklepów o łącznej powierzchni 57,1 tys. mkw., co oznacza przyrost o 52 placówki r/r. Natomiast ilość sklepów należących do sektora fashion wzrosła ze 196 do 218, a ich powierzchnia z 27,5 tys. mkw. do 34,0 tys. mkw. Na koniec I kwartału 2012 r. Grupa Redan posiadała więc łącznie 476 sklepów, czyli o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. „Rozwój sieci sprzedaży postępuje zgodnie z założoną strategią, zarówno w części dyskontowej, jak i modowej” – skomentował Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×