Tu jesteś:

Lepsze wyniki Redanu w sierpniu

Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży zrealizowane przez Grupę Kapitałową Redan w sierpniu 2012 r. wyniosły 37,8 mln zł i wzrosły o 19 proc. r/r. Wypracowana marża handlowa w tym miesiącu wyniosła 38 proc. Dzięki wprowadzeniu asortymentu jesiennego wyniki sierpnia są lepsze od wyników lipca br.

Narastająco po 8 miesiącach br., sprzedaż Grupy Redan wzrosła o 14 proc. w porównaniu do tego okresu 2011 r. i wyniosła 265,3 mln zł. Natomiast wypracowana w tym okresie marża handlowa uzyskała poziom 43 proc., czyli o 1 p.p. niżej w ujęciu r./r.

Sprzedaż sieci dyskontowej TextilMarket w sierpniu br. wzrosła o 13 proc. r./r. i wyniosła 18,7 mln zł. Narastająco po 8 miesiącach br. poziom sprzedaży wzrósł o 16 proc. w porównaniu do tego okresu 2011 r. i osiągnął 137,1 mln zł. Szacunkowa marża handlowa w okresie styczeń-sierpień 2012 wyniosła 39 proc., czyli o 1 p.p. więcej niż przed rokiem. Sieć Textilmarket na koniec sierpnia składała się z 276 sklepów własnych o łącznej powierzchni 60,8 tys. mkw., co oznacza 20 proc. przyrost powierzchni handlowej r./r.

- W sieci TextilMarket zawsze dni poprzedzające rozpoczęcie szkoły są bardzo dobre sprzedażowo. W tym roku z kalendarza wyniknęło przesunięcie rozpoczęcia roku szkolnego na 3 września. Spowodowało to, że wysokie obroty przeniosły się z końca sierpnia na pierwsze dni września. – powiedział Bogusz Kruszyński, Wiceprezes Zarządu Redan SA.

W sierpniu wartość sprzedaży Grupy Redan na rynku modowym wyniosła 19,1 mln zł i wzrosła o 25 proc. r./r. Natomiast sprzedaż sektora modowego za 8 miesięcy wyniosła 128,3 mln zł, co oznacza 12 proc. wzrost. Szacunkowa wielkość marży handlowej w tych miesiącach wyniosła 48 proc., co w ujęciu r./r. oznacza poziom o ponad 3 p.p. niższy od roku poprzedniego. W sieci sprzedaży marek modowych: Top Secret, Troll i Drywash w Polsce i za granicą na koniec sierpnia funkcjonowały 222 sklepy własne i franczyzowe o łącznej powierzchni 35,3 tys. mkw., co oznacza wzrost powierzchni handlowej o 19 proc. r/r.

- Odpowiedni poziom zatowarowania – w przeciwieństwie do roku poprzedniego – sprzyjał uzyskaniu wysokich obrotów w sierpniu. Marża – w wyniku relatywnie mocnego kursu dolara oraz głębszych przecen – nadal jest na niższym poziomie niż w roku ubiegłym. – powiedział Bogusz Kruszyński.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×