Tu jesteś:

LPP może w tym roku zarobić ponad 300 mln zł

- Spółka wyróżnia się ambitnym planem ekspansji zagranicznej. Narastająca dynamika wzrostu przychodów na poziomie 30 proc. pokazuje, że model biznesu jest bardzo dobry. Teraz spółka próbuje przenieść go na rynki krajów Europy Środkowo-Wschodniej, głównie do Rosji - mówi Adam Kaptur z DM Millennium. Zgodnie z planami przedstawionymi przy publikacji wyników półrocznych, w całym 2012 r. sieć ma powiększyć się o 95 tys. mkw. (28 proc.) do 439 tys. mkw. - z tego 45 tys. mkw. przypada na Rosję i Ukrainę.

Kaptur prognozuje, że w bieżącym roku spółka może na czysto zarobić ok. 315 mln zł. Jeśli jednak dynamiki utrzymałyby się na poziomie 30 proc. może to być sporo więcej. Jeszcze bardziej optymistyczni są analitycy DM PKO BP, którzy we wrześniowym raporcie zakładają tegoroczny zysk LPP na poziomie 333 mln zł, a w przyszłym 399 mln zł.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje LPP podrożały o 105,13 proc. Tylko w ostatnich 4 tygodniach walory spółki zdrożały o 21,95 proc. - Oprócz rosnących zysków, wzrost kursu akcji LPP tłumaczy również fakt, że wreszcie inwestorzy zagraniczni zauważyli tę spółkę. Widać to po zwiększonych obrotach na jej walorach - zaznacza analityk DM Millennium.

Wczoraj po raz pierwszy specjaliści wycenili akcje spółki na ponad 4000 zł podaje Parkiet

Źródło: Parkiet

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×