Tu jesteś:

Komputronik zadowolony z wyników w listopadzie ale liczy na jeszcze lepszy grudzień

Komputronik S.A według wstępnych danych w listopadzie 2013 roku wypracował w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług o wartości 11,4 mln zł, wobec 10,9 mln zł w listopadzie 2012 roku, co oznacza wzrost o 4,6 proc.

Narastająco, w okresie 8 miesięcy, od kwietnia do listopada 2013 roku, szacunkowy zysk handlowy wyniósł 79,2 mln zł, wobec 63,1 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 25,5 proc.

– Listopad był dla nas kolejnym okresem wzrostu sprzedaży, choć w sprzedaży detalicznej na rynku IT był to miesiąc słabszy od oczekiwań branży - możliwe, że część klientów przełożyła zakupy świąteczne na grudzień, przede wszystkim wśród małych firm rozliczających się w większości z fiskusem w trybie kwartalnym. Porównując miniony miesiąc z tym samym okresem rok wcześniej, musimy też pamiętać, że listopad 2012 roku był pierwszym pełnym miesiącem obowiązywania naszej nowej, wprowadzonej w ubiegłym roku polityki sprzedaży, co oznacza, że baza porównawcza jest wyższa niż w poprzednich miesiącach. Dodatkowo zakończenie kilku istotnych projektów biznesowych planowane jest na grudzień, podobne projekty, prowadzone w ubiegłym roku, częściej finalizowane były w listopadzie. W efekcie ostatni miesiąc tego roku kalendarzowego zapowiada się w Komputronik bardzo dobrze – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×