Tu jesteś:

Komputronik wchodzi na niemiecki rynek

Komputronik S.A. założył spółkę w Niemczech – Komputronik GmbH z siedzibą w Berlinie. Komputronik GmbH będzie niemieckim oddziałem polskiej spółki. Początkowo spółka będzie prowadziła sprzedaż detaliczną wybranej oferty Komputronik na terenie Niemiec poprzez działające w tym kraju platformy handlu elektronicznego, natomiast jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie własnego sklepu internetowego.

W dalszej przyszłości Komputronik rozważy również sprzedaż produktów i usług do niemieckich klientów biznesowych oraz poszerzenie kanałów zbytu o sprzedaż hurtową na terenie Niemiec, która obecnie prowadzona jest przez spółkę polską.

– Rynek niemiecki jest największym rynkiem w Europie, jest też rynkiem, na którym trudno jest zaistnieć nowym spółkom, szczególnie, jeśli nie są to firmy lokalne. Dlatego też zdecydowaliśmy się na założenie spółki niemieckiej, która będzie oddziałem Komputronik SA w Niemczech – Komputronik GmbH. Naszą sprzedaż rozpoczniemy zarówno na dużych jak i mniejszych platformach sprzedażowych – decydujący dla nas będzie koszt wdrożenia naszej sprzedaży oraz spodziewane efekty. Klientom niemieckim zaproponujemy na początku wybrane produkty z naszej obecnej oferty, których rentowność będzie dla nas satysfakcjonująca. Ofertę będziemy sukcesywnie zwiększać w miarę rozwoju naszej sprzedaży. Mamy zamiar otworzyć w tym roku własny sklepu internetowy, dedykowany niemieckim klientom. Nie wykluczamy też scenariusza, w którym w przyszłości Komputronik GmbH rozszerzy kanały zbytu o sprzedaż hurtową, a także obsługę klientów biznesowych – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes Zarządu Komputronik S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×