Tu jesteś:

Galeria Katowicka: prawie 90 proc. wynajęte

Galeria Katowicka

Do grona najemców Galerii Katowickiej dołączyły m.in: Empik, Smyk, Tally Weijl i Gerry Weber. W galerii powstanie również pierwszy na Śląsku sklep partnerski ekskluzywnej bielizny Chantelle.

W sumie podpisano umowy z kilkunastoma nowymi markami, które zajmą łącznie na ponad 3 tys. mkw. – Choć do otwarcia Galerii Katowickiej zostało jeszcze kilka miesięcy, pierwsze powierzchnie handlowe już są przygotowane dla najemców. Komercjalizacja dobiega końca, a do wynajęcia pozostało już niewiele powyżej 10 proc. powierzchni – mówi Agata Brzezińska, Country Manager firmy Neinver Polska, budującej Galerię Katowicką.
Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 53 tys. mkw., na której znajdzie się ponad 250 lokali i punktów handlowych. Do dyspozycji klientów zostanie oddany dwupoziomowy podziemny parking dla 1 200 samochodów. Galeria Katowicka będzie połączona bezpośrednio z dworcem kolejowych i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej.  Budowa Galerii Katowickiej  rozpoczęła się w grudniu 2010 r. Pierwszym etapem inwestycji był katowicki dworzec kolejowy oddany do użytku w październiku 2012 r. W lutym 2013 r. oddano do użytku kolejny etap, którym był podziemny, przelotowy terminal autobusowy. Termin zakończenia budowy Galerii Katowickiej wraz z podziemnym parkingiem, zostanie ogłoszony wiosną. Inwestorami projektu są Neinver Polska i Meyer Bergman. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej jest Cushman & Wakefield. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×