Tu jesteś:

City Forum z nowym najemcą

City Forum

City Forum wkracza w ostatnią fazę realizacji i rozwija zaplecze usługowe kompleksu. Do grona najemców dołączyła sieć Connect Lunch Bar, podpisując umowę najmu na 350 mkw.

Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa. Na pierwszym z biurowców, realizowanych przez spółkę Archicom, zawisła symboliczna wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego.

Konstrukcja City One jest już gotowa. Generalny wykonawca rozpoczyna montaż elewacji, która składa się z paneli zbudowanych ze szkła, stali i kompozytu. Obecnie są one mocowane na poziomie od pierwszego do szóstego piętra. Równocześnie, coraz bardziej zaawansowane stają się prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz budynku. Obecnie roboty te są prowadzone na pierwszym piętrze nadziemnym. Trwają tam prace montażowe, realizowane są ścianki działowe oraz rozwijana jest infrastruktura w szachtach instalacyjnych. Po osiągnięciu stanu surowego otwartego, wysiłki generalnego wykonawcy zostaną skoncentrowane na wewnętrznych pracach wykończeniowych, przygotowując powierzchnie dla przyszłych najemców. Jednocześnie deweloper koncentruje się na koordynacji prac związanych z realizacją drugiej fazy kompleksu City 2, o podobnej powierzchni ponad 12 tys. mkw. Drugi budynek ma wykonane zbrojenie płyty fundamentowej. Trwają prace nad betonowaniem płyty i prefabrykacją pionowych elementów poziomu garażu. Termin oddania budynku do użytkowania to marzec 2020 r.

Kompleks City Forum to ponad 24 tys. mkw. powierzchni biurowej w centrum Wrocławia. Oferta obejmuje zarówno lokale biurowe jak i handlowo-usługowe o łącznej powierzchni ponad 2400 tys. mkw. W 2018 r. Archicom podpisał umowę najmu na 550 mkw powierzchni biurowej z firmą NOTUS Finanse. Za projekt odpowiada autorskie biuro projektowe Doroty i Kazimierza Śródków. Generalnym wykonawcą jest Archicom Realizacja Inwestycji, a za komercjalizację odpowiada Archicom SA.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×