Tu jesteś:

Zatrzymanie naturalnego wzrostu czynszów w magazynach

Paweł Sapek, Senior Vice President & Country Manager Prologis na Polskę

Analizując aktualną sytuację rynkową, w której popyt na nieruchomości magazynowe w niektórych lokalizacjach przewyższa podaż, powinniśmy spodziewać się wzrostu czynszów, tak jak ma to miejsca na każdym dojrzałym rynku - mówi Paweł Sapek, Senior Vice President & Country Manager Prologis na Polskę.

Jednak w ostatnim czasie na polskim rynku powierzchni magazynowych można zaobserwować trend, który powoduje zatrzymanie naturalnego wzrostu czynszów, a nawet ich obniżenie, co jest pewnego rodzaju anomalią. 
Firmy deweloperskie, stosujące strategię krótkoterminową nastawioną na obrót nieruchomościami, czyli wybudować, sprzedać i zrealizować dochód w krótkim terminie, w celu szybkiego skomercjalizowania obiektu, są w stanie zaoferować najemcom niskie czynsze, często uatrakcyjnione dodatkowymi rabatami. Oferowane stawki zwykle znacząco odbiegają od realiów rynkowych i pod znakiem zapytania stawiają rentowność realizowanych inwestycji.

* Cały komentarz Pawła Sapka znajduje się w najnowszym wydaniu magazynu THE CITY.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×