Tu jesteś:

Zalando stworzy centrum logistyczne pod Łodzią

Budowa drugiego centrum logistycznego w Polsce rozpocznie się jesienią 2017, testy operacyjne zostaną przeprowadzone w następnym roku. Powstanie około 1000 miejsc pracy. 

Zalando, platforma modowa w Europie, już w tym miesiącu rozpocznie budowę międzynarodowego centrum logistycznego w Głuchowie pod Łodzią. 

Razem z partnerem, firmą Goodman, Zalando stworzy nieruchomość o wielkości 130 000 mkw. Dzięki nowej inwestycji, Zalando rozszerzy swoją sieć logistyczną w celu utrzymania wysokich standardów obsługi klientów w Europie, szczególnie w Polsce, południowo-wschodnich Niemczech i Austrii. W regionie łódzkim powstanie ponad 1000 miejsc pracy. Centrum będzie obsługiwane przez zewnętrznego usługodawcę logistycznego, a rozpoczęcie testów operacyjnych planowanie jest na koniec 2018 roku. 

Lokalizacja w Głuchowie pod Łodzią została wybrana z kilku powodów. Decydujące znaczenie miało położenie geograficzne w centralnej Polsce, obecność potencjalnych pracowników, rozwinięta infrastruktura, a zwłaszcza znajdujące się w pobliżu autostrady A1 i A2. Równie istotna była także sprawna współpraca z władzami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi. Nowa inwestycja przy jednoczesnej synergii z istniejącym centrum logistycznym pod Szczecinem to najlepsze rozwiązanie, które znacznie zwiększy naszą przepustowość - komentuje Jan Bartels, VP Customer Fulfillment and Logistics, Zalando. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×