Tu jesteś:

Zalando Lounge - zawieszenie wiechy na centrum logistycznym w Olsztynku

Zalando Lounge Olsztynek

18 lipca zawieszono tradycyjną wiechę na centrum logistycznym Zalando Lounge. W regionie Olsztyna zostanie utworzonych około 500 miejsc pracy w środkowej fazie inwestycji. Centrum logistyczne będzie miało powierzchnię 130 000 mkw. Rozpoczęcie działalności obiektu planowane jest na początek 2019 roku. 

Budowa centrum logistycznego Zalando Lounge rozpoczęła się w lutym 2018 roku. Jego dalszy rozwój został powierzony firmie Hillwood, zajmującej się budową oraz nabywaniem nieruchomości komercyjnych w całej Europie i Ameryce Północnej. Obiekt będzie zarządzany przez zewnętrznego podwykonawcę, odpowiedzialnego za nadzorowanie procesu zatrudnienia ponad 500 pracowników w środkowej fazie inwestycji. Zostanie on wybrany w drodze przetargu. Rozpoczęcie funkcjonowania centrum planowane jest na początek 2019 roku.

- Kończymy zewnętrzne konstrukcje w głównym budynku. W kolejnym kroku zespół logistyczny rozpocznie wewnętrzne prace budowlane. Wszelkie ustawienia i intralogistykę będzie można dostosować do naszych wymagań. Zapewni to większą elastyczność, ponieważ pojemność centrum logistycznego Zalando Lounge może być skalowana odpowiednio do naszych potrzeb. Zdobyliśmy dobre doświadczenia przy okazji działającego już centrum logistycznego w Szczecinie oraz tego aktualnie budowanego w Łodzi i możemy je teraz wykorzystać – mówi Sven Thiessen, Head Logistyki Zalando Lounge.

Centrum logistyczne w Olsztynku będzie miało powierzchnię 130 000 mkw. Dobra infrastruktura z bezpośrednim dostępem do dróg ekspresowych S51 i S7 oraz perspektywy zatrudnienia, to tylko niektóre z przyczyn wyboru tej lokalizacji przez Zalando Lounge. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×