Tu jesteś:

W Łodzi powstała nowa hala dla ABB

Hala ABB w Łodzi

Firma MCKB zakończyła właśnie kolejną realizację inwestycji dla ABB, międzynarodowego koncernu zajmującego pozycję lidera w dziedzinie energetyki i automatyki. Budowa obiektu przemysłowo-magazynowego w Łodzi to już piąta realizacja dla ABB w Polsce, której generalnym wykonawcą była spółka MCKB. 

Zakończona inwestycja polegała na budowie hali i obiektu socjalno-biurowego. Hala została wybudowana w układzie konstrukcyjnym poprzecznym ze względu na wymogi dotyczące procesu produkcyjnego. Wewnątrz hali, na głównej konstrukcji zostało zamontowanych 8 suwnic o nośności od 6,3 do 20  ton każda. Budynek biurowy o powierzchni blisko 1000 mkw. został zaprojektowany i wybudowany z możliwością dokonania nadbudowy kolejnej kondygnacji.

W hali wykonana została Stacja Testów transformatorów. Dla polepszenia parametrów uziemienia Stacji, w grunt pod halą, zostały wbite miedziane rury o długości 5 m, które zostały połączone z instalacją uziemiającą. Natomiast ściany i sufit Stacji Testów wykonano z dźwiękochłonnych płyt warstwowych. Elementy dachu Stacji Testów otwierają się elektrycznie, tak by umożliwić wstawianie testowanych transformatorów za pomocą suwnicy.

Inwestycja przy ulicy Aleksandrowskiej w Łodzi, która rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku, zakładała generalne wykonawstwo wszystkich prac budowlano-instalacyjnych oraz produkcję uzwojeń transformatorowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 11,5 tys. mkw. Do tej pory, od 2008 roku, MCKB wybudowała dla ABB pięć obiektów o powierzchni ponad 55 tys. mkw. mieszczących się w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×