Tu jesteś:

Udany rok Prologisa

Prologis Park Janki

Prologis  Inc. pozytywnie ocenia rok 2017 dla swojej działalności w Europie Środkowo-Wschodniej. Operacyjne portfolio firmy w regionie wzrosło do  4,4 milionów mkw.

Prologis Inc. pozytywnie ocenia miniony rok dla rynku nieruchomości logistycznych i swojej działalności w 2017 roku w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma wynajęła 1,6 mln. mkw. powierzchni magazynowej.  Nowe umowy najmu opiewały na nieco ponad 500 tys. mkw., a przedłużone umowy na ponad 1 milion mkw. Pozostałą część stanowiły umowy krótkoterminowe. Wskaźnik zajętości portfolio w Europie Środkowo-Wschodniej był na rekordowym poziomie 97,4 proc. 

Kluczowe nowe umowy najmu zawarto z Grupą Empik w Sochaczewie, firmą INTUON w Bratysławie, z czołowym detalistą odzieży i artykułów gospodarstwa domowego w Budapest-Gyal oraz  firmą PST CLC w Prague-Uzice.

Umowy najmu przedłużyły takie firmy, jak Auchan w Budapest-Ullo na Węgrzech, Moto-Profil w Chorzowie w Polsce , NAY w Bratysławie na Słowacji , czy L’Oreal w Prague East w Czechach .

- Dwudziestolecie działalności Prologis w Europie zbiegło się z kolejnym rekordowym rokiem, jakim był 2017. Poziom zajętości portfolio wyniósł rekordowe 97,4 proc., a przedłużone umowy najmu o 11 procent przekroczyły 1 milion metrów kwadratowych – to wyraźny znak, że nasi klienci cenią wysoką jakość naszych obiektów wspieraną przez usługi zarządzania nieruchomościami na najwyższym poziomie -  powiedział Martin Polak, senior vice-president i szef regionalny Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią. 

W 2017 roku deweloper oddał do użytku 15 budynków o łącznej powierzchni 275 tys. mkw. Budowę trzech z nich zakończył w tym samym roku. Wszystkie zakończone inwestycje są w 95 proce. wynajęte. 

W 2017 roku spółka wynajęła w Polsce rekordową liczbę 940,8 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Firma oddała do użytku 5. inwestycji o łącznej powierzchni 93 tys. mkw. oraz rozpoczęła budowę obiektu typu BTS o łącznej powierzchni 8 260  mkw. Współczynnik zajętości polskiego portfolio był najwyższy w historii i wyniósł 96,2 proc. 

Działając aktywnie w 4. krajach Europy Środkowo-Wschodniej z portfolio 4,4 mln. mkw., Prologis jest znaczącym dostawcą powierzchni logistycznej w Regionie.

Źródło: Prologis Inc.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×