Tu jesteś:

Tech Data wprowadziła się do Panattoni Park Święcice

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, oddał do użytku kolejny magazyn. Tym razem jest to drugi budynek w Panattoni Park Święcice I, wynajęty firmie Tech Data. Inwestycja ruszyła w kwietniu br. a już dziś centrum dystrybucyjne Tech Data działa w nowej lokalizacji. W lipcu br. oddano do użytku również pierwszy budynek w tym parku – BTS dedykowany firmie Danone Sp. z o.o.

Tech Data Polska, należąca do jednego z największych na świecie dystrybutorów technologii IT, jest już w podwarszawskich Święcicach. W Panattoni Park Święcice I, Tech Data Polska zajmuje całą powierzchnię drugiego budynku - 16 613 mkw., z czego 700 mkw. przeznaczone zostało na pomieszczenia socjalno-biurowe, natomiast pozostałą powierzchnię wykorzystano na magazyn.

Dotychczasowe centrum dystrybucyjne Tech Data ulokowane było w Warszawie na ulicy Inowłodzkiej. Pierwszy etap relokacji centrum do nowej lokalizacji w Święcicach odbył się w dniach 16-18 września. Trwająca kilkadziesiąt godzin operacja logistyczna polegała na przewiezieniu towarów stanowiących 80 proc. wartości magazynu, w tym 3 000 materiałów szybko rotujących. W drugim etapie przewidziano przewiezienie towarów z lokacji niehandlowych (np. RMA), produkty wolno rotujące oraz tzw. zamówienia projektowe.

- W nowym budynku możemy wprowadzić najnowsze technologie sprawdzone już w europejskich oddziałach Tech Data, np. „paralel picking”, co zwiększy efektywność pracy i pozwoli zapewnić Klientom najwyższy poziom usług. Nowa lokalizacja magazynu pozwoli nam zachować niski poziom kosztów logistycznych, a kamery HD i ochrona 24 godziny na dobę zwiększą bezpieczeństwo magazynowania towarów – powiedział Piotr Bartnicki, Warehouse Operations Manager w Tech Data Polska.
P

anattoni Park Święcice I składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 30 213 mkw. Oprócz nowoczesnej powierzchni magazynowej wynajętej firmie Tech Data Polska, powstał tu także obiekt typu BTS, zrealizowany na zamówienie firmy Danone Sp. z o.o., o powierzchni 13 600 mkw. z możliwością powiększenia do 16 300 mkw. Danone wprowadził się do nowego centrum dystrybucyjnego w lipcu br.

Panattoni Park Święcice I zlokalizowany jest w powiecie warszawskim zachodnim, na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, niespełna 19 km od centrum stolicy, przy trasie krajowej numer 2 (E30). Planowany węzeł z autostradą A2 w okolicy sprawia, że inwestycja znajduje się w strategicznej lokalizacji. W niedalekiej odległości od pierwszego parku znajduje się także Panattoni Park Święcice II o łącznej planowanej powierzchni 20 000 mkw. Pierwszy budynek w tej lokalizacji dedykowany jest klientowi z branży logistycznej, a jego budowa ruszyła w sierpniu br.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×