Tu jesteś:

SSSE Białystok pozyskuje dużego inwestora

350 osób chce zatrudnić firma NIBE Biawar, która kupiła 5,3-hektarową działkę w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma ma zainwestować 60 mln zł - poinformował we wtorek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na sprzedaż tej nieruchomości. NIBE Biawar był jednym oferentem. Firma zapłaci za działkę 7 mln 501 tys. zł netto. Cena wywoławcza była o dwa tysiące złotych niższa.
 NIBE Biawar produkuje elektryczne podgrzewacze do wody, pompy ciepła, kolektory słoneczne. Firma ma zakład w Białymstoku. Już raz ubiegała się o kupno działki w podstrefie Białystok, ale w przetargu przegrała z innym inwestorem.

Truskolaski powiedział, że rozstrzygnięty przetarg i związane z tym plany NIBE Biawaru to "kolejny krok do rozwoju przedsiębiorczości" w białostockiej podstrefie Suwalskiej SSSE. "To dobra informacja w dzisiejszych czasach. I szczególnie cieszy ten duży poziom ewentualnego zatrudnienia" - podkreślił Truskolaski. Inwestor będzie się teraz ubiegał o zezwolenie na działalność w podstrefie Białystok SSSE.
 Prezydent przypomniał, że w podstrefie Białystok do nabycia zostały jeszcze dwie działki o powierzchniach: 6,7 ha i 2 ha. Prezydent nie powiedział, kiedy mogą być wystawione do zbycia.
 Cała podstrefa Białystok ma około 30 ha. We wrześniu oficjalnie został tam otwarty pierwszy zakład produkcyjny, który zbudowała poligraficzna firma Masterpress SA z Olsztyna. Trwa budowa drugiego zakładu przez białostocką firmę Bianor produkującą elementy z tworzyw sztucznych na potrzeby sprzętu AGD. Zakład ma być otwarty w październiku. Z wcześniejszych danych władz Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wynika, że pracę ma tam znaleźć ok. 150 osób; wartość inwestycji ma wynieść ok. 25 mln zł.
 Suwalska SSE działa od 16 lat. Dotychczas powstało w niej 5,7 tys. miejsc pracy w około 70 zakładach. Wartość poniesionych przez przedsiębiorców inwestycji to 1,6 mld zł.
 SSSE to sześć podstref: Suwałki, Grajewo, Białystok (Podlaskie), Ełk i Gołdap (Warmińsko-mazurskie) oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Strefa obejmuje prawie 342,8 ha. Podstrefa Białystok powstała pod koniec 2008 roku. Trwają przygotowania do powołania podstrefy w Łomży.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×