Tu jesteś:

Rozpoczyna się budowa North-West Logistic Park w Szczecinie

North-West Logistic Park, Szczecin

W ubiegłym tygodniu inwestor North-West Logistic Park Sp. z o.o. podpisał umowę z BOŚ Bank na finansowanie budowy hali A i przekazał plac budowy generalnemu wykonawcy, firmie Trasko-Inwest. Pierwsze prace przy budowie kompleksu magazynowo-produkcyjnego w szczecińskiej dzielnicy Dąbie rozpoczną się jeszcze w tym roku. 

Inwestycja o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. przeznaczona jest dla firm z całej Europy. Pierwsza z trzech hal - A zostanie oddana do użytku do końca kwietnia 2013 roku. Wartość całej inwestycji to 110 milionów zł, zatrudnienie znajdzie docelowo ok. 500 osób.

Generalny wykonawca, firma Trasko-Inwest, która przejęła już teren inwestycyjny w pierwszej kolejności wybuduje halę A. Nadzór budowlany zapewnia firma Tebodin Polska. Obiekt przeznaczony pod logistykę, magazynowanie i produkcję, wyposażony będzie w nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniające możliwość wysokiego składowania. Ważnym atutem hal jest duża elastyczność modułów magazynowo – produkcyjnych już od 675 mkw.

Kompleks logistyczny, położony na 14 ha działce, usytuowany jest w południowo - wschodniej części Szczecina przy ul. Kniewskiej, przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6 (Niemcy – terminal cargo w Berlinie) i drogi ekspresowej S3 (Szczecin - port w Świnoujściu).

Komercjalizacją projektu zajmują Cushman & Wakefield, Jones Lang LaSalle oraz Colliers International.Pierwszy z obiektów, wchodzących w skład North-West Logistic Park zostanie oddany do użytku już w I połowie 2013 r. Pozostałe magazyny będą oddawane do użytku w zależności od potrzeb przyszłych najemców.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×