Tu jesteś:

Rekordowy rok dla ProLogis

ProLogis Park Gliwice

W 2014 r. Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej wynajął ponad 1.8 mln mkw. powierzchni dystrybucyjnej,  co stanowi najwyższy wynik od 1997 r., czyli od początku istnienia firmy w tym regionie.

Nowe umowy objęły 570 tys. mkw., zaś przedłużenia umów najmu dotyczyły 958 tys. mkw. powierzchni. Pozostałą część stanowiły umowy krótkoterminowe. Transakcje zawarte na rynku polskim stanowiły 45 proc. wszystkich umów najmu podpisanych przez spółkę w regionie.
W 2014  r. Prologis nabył 27 budynków o łącznej powierzchni ponad 390 tys. mkw. Całkowity koszt transakcji wyniósł około 225 mln euro. Deweloper kupił również grunt o powierzchni 33 ha w pobliżu lotniska w Pradze, na terenie którego powstają obecnie dwa obiekty o łącznej powierzchni 61 110 mkw. Spółka sprzedała działkę o powierzchni 20 ha położoną w Gdańsku.
W ubiegłym roku Prologis CEE rozpoczął budowę dziewięciu budynków magazynowych o łącznej powierzchni 192 700 mkw. W tyum samym roku deweloper oddał do użytku  siedem obiektów magazynowych
o łącznej powierzchni 135 tys. mkw., z czego cztery budynki (w sumie ponad 91 tys. mkw.) w Polsce. Wśród zrealizowanych inwestycji znalazł się budynek spekulacyjny typu small business units (SBU) w Prologis Park Wrocław III, oferujący powierzchnie magazynowo-biurowe od 650 mkw., który jest już w 100 procentach wynajęty.
Na koniec 2014 roku współczynnik zajętości obiektów Prologis w CEE wynosił 93,1 proc., bez obiektów będących obecnie w budowie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×