Tu jesteś:
  • The City
  •  Magazyny
  •  Wiadomości
  •  RREEF: w 2013 r. popyt na powierzchnie magazynowe koncentrował się będzie w Niemczech i Polsce

RREEF: w 2013 r. popyt na powierzchnie magazynowe koncentrował się będzie w Niemczech i Polsce

Fot. Fotolia

Ostry spadek popytu na rynku handlowym na peryferiach strefy euro doprowadził operatorów logistycznych do skupienia działalności na mniejszym obszarze – piszą analitycy RREEF w raporcie „Global Real Estate Strategic Outlook”.

Zawirowania w strefie euro mogą wyjść na dobre polskiemu rynkowi powierzchni logistyczno-magazynowych. Zdaniem ekspertów RREEF w 2013 r. popyt na powierzchnie logistyczne i magazynowe ze strony operatorów logistycznych będzie się koncentrował wokół największych północnoeuropejskich portów oraz  korytarzy transportowych w Niemczech i w Polsce.
W miarę polepszania się sytuacji w latach 2014-2015 popyt będzie przesuwał się w stronę mniejszych portów północnoeuropejskich. Oczekiwania analityków co do polepszania się kondycji gospodarki europejskiej nie są jednak zbyt wygórowane. W takich warunkach głównymi czynnikami stymulującymi popyt na powierzchnię magazynowo-logistyczną będą trendy strukturalne jak: rozwój e-handlu i poprawa wydajności łańcuch dostaw.

Global Real Estate Strategic Outlook

Źródło: RREEF

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×