Tu jesteś:

REINO z pierwszą inwestycją na rynku logistycznym

Polish Logistics LLP sfinalizowała swoją pierwszą inwestycję, nabywając park logistyczny Logistic City pod Łodzią w Piotrkowie Trybunalskim. Polish Logistics LLP to nowa platforma inwestycyjna powołana przez REINO Capital giełdowy holding nieruchomościowy oraz IO Asset Management, firmę specjalizującą się w zarządzaniu nieruchomościami przemysłowymi,  przy udziale Grupy Grosvenor, jednego z największych prywatnych inwestorów na światowym rynku nieruchomości.

W skład Logistic City wchodzą hale magazynowe o powierzchni 135 000 m.kw. i potencjałem do wybudowania dalszych obiektów magazynowych o powierzchni 300 000 m.kw. Aktualna powierzchnia obejmuje cztery obiekty wynajęte siedmiu najemcom. Głównym najemcą, który wynajmuje połowę całej powierzchni, jest duńska sieć detaliczna Jysk.

Podczas transakcji firmy Savills i Linklaters doradzały na rzecz Polish Logistics LLP, a Axi Immo na rzecz sprzedającego.

Platforma inwestycyjna Polish Logistics LLP będzie zarządzana przez REINO IO Logistics, wspólne przedsięwzięcie bazujące na kompetencjach i doświadczeniu REINO na rynku lokalnym oraz specjalistycznej ekspertyzie IO w zakresie nieruchomości przemysłowych.

Polish Logistics LLP zamierza rozbudować swój portfel poprzez przejmowanie zarówno istniejących inwestycji, jak i gruntów pod nowe projekty typu build-to-suit. Jest to trzeci program inwestycyjny IO Asset Management i Grupy Grosvenor. Pierwsze dwa dotyczyły aktywów przemysłowych multi-let w Wielkiej Brytanii.

Partnerzy we wspólnym przedsięwzięciu uważają Logistic City za doskonałą inwestycję ze względu na jej lokalizację w coraz bardziej pożądanym regionie dla centralnych hubów dystrybucyjnych oraz z uwagi na potencjał dalszego rozwoju w odpowiedzi na rosnący popyt ze strony użytkowników logistycznych.

Angus Scott-Brown, partner zarządzający w IO Asset Management, powiedział: „Rynek logistyczny w Polsce jest szczególnie atrakcyjny pod względem lokalizacji i potencjału wzrostu. Jest to naturalny kierunek rozwoju dla IO i naszych inwestorów. Wspólne przedsięwzięcie z REINO Capital to świetne połączenie doświadczenia i lokalnych kompetencji, które są niezbędne przy nowych przejęciach i w procesie tworzenia wartości dla naszych inwestorów”.

Dorota Latkowska, CIO w REINO Partners (spółka zajmująca się asset managementem w Grupie REINO Capital), powiedziała: „Fakt, że to właśnie nam zaufała Grupa Grosvenor przy swojej pierwszej inwestycji w Polsce, stanowi dowód uznania dla naszego zespołu. REINO, z 10-letnim doświadczeniem, staje się partnerem inwestycyjnym i asset managerem pierwszego wyboru dla inwestorów globalnych wchodzących na polski rynek nieruchomości”.

„Chcemy, aby Logistic City i jego ekspansja stanowiły podstawę naszego programu inwestycyjnego na rynku logistycznym. Jesteśmy gotowi na znaczącą rozbudowę naszego portfela inwestycyjnego w nadchodzących miesiącach. Mamy już zidentyfikowane kilka atrakcyjnych celów inwestycyjnych”.

Andy Yates, dyrektor inwestycyjny ds. inwestycji pośrednich w Grupie Grosvenor, powiedział: „Cieszymy się, że dokonaliśmy pierwszej inwestycji w ramach naszego nowego przedsięwzięcia. Mimo że jest to pierwsze partnerstwo z REINO, to z IO współpracujemy już po raz trzeci. Wierzymy w połączenie wiedzy o rynku lokalnym z ekspertyzą sektorową. Liczymy na dalsze inwestycje w sektorze, który charakteryzuje się wysoką dynamiką”.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×