Tu jesteś:

Prologis wynajmuje 31 tys. mkw. w swoich obiektach pod Warszawą

Prologis w trzecim kwartale podpisał trzy nowe umowy najmu na łączną powierzchnię 31 000 metrów kwadratowych na terenie dwóch parków dystrybucyjnych w regionie Warszawy.

Nowe umowy najmu obejmują 18 400 metrów kwadratowych w budynku pierwszym na terenie Prologis Park Błonie II wynajęte firmie Tradis, należącej do Grupy Eurocash, ogólnopolskiej spółki prowadzącej dystrybucję artykułów spożywczych i chemiczno-kosmetycznych. Obecnie Tradis wynajmuje 65 000 metrów kwadratowych w parkach Prologis w Polsce. Ponadto 11 100 metrów kwadratowych w budynku drugim na terenie Prologis Park Nadarzyn wynajęte firmie Schenker Sp. z o.o., oferującej pełen wachlarz usług logistycznych na terenie Europy. W zawarciu umowy pośredniczyła agencja Glob Nieruchomości. Dodatkowe 1 300 metrów kwadratowych w Prologis Park Błonie wynajęto firmie z branży usługowej. Obecnie klient ten zajmuje w całym parku powierzchnie 25 200 metrów kwadratowych;

- Biorąc pod uwagę sytuację jaka od ponad trzech lat panuje na rynku deweloperów powierzchni magazynowej w regionie Warszawy, jesteśmy bardzo zadowoleni z nowo podpisanych umów – powiedział Bartosz Mierzwiak, vice president i market officer Prologis w Polsce – Mimo nadwyżki podaży nad popytem w podwarszawskich lokalizacjach, nasza ciągła koncentracja na potrzebach klienta, zaowocowała obniżeniem współczynnika wolnej powierzchni w naszym warszawskim portfolio z 24.3 proc. w drugim kwartale 2012 do 15.7 proc. w kwartale trzecim.

Portfolio Prologis w regionie Warszawy składa się z siedmiu parków dystrybucyjnych o łącznej powierzchni magazynowej ponad 700 000 metrów kwadratowych zlokalizowanych w Warszawie, Jankach, Nadarzynie, Błoniu, Teresinie i Sochaczewie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×