Tu jesteś:

Prologis rozpoczął budowę spekulacyjnego magazynu na Słowacji

Prologis Park Bratislava

Prologis, Inc., właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, ogłosił rozpoczęcie budowy nowego budynku magazynowego o powierzchni 47 tyś mkw. na terenie Prologis Park Bratislava, który powstanie w dwóch etapach. Budowę 24,5 tyś. mkw. I etapu rozpoczęto w marcu, a zakończenie planowane jest w trzecim kwartale bieżącego roku.

Z portfolio wynajętym w 100 proc. nie mamy żadnych wolnych modułów na Słowacji. Jako, ze wśród naszych klientów nadal odnotowujemy duże zainteresowanie parkiem w Bratysławie, zdecydowaliśmy się rozpocząć budowę nowego obiektu spekulacyjnego. Naszym priorytetem są i będą nasi obecni najemcy, jednak cieszymy się, że sytuacja na rynku stworzyła możliwość poszerzenia portfela klientów - powiedział Martin Polak, vice president i market officer Prologis na Czechy i Słowację.

Prologis Park Bratislava jest strategicznie usytuowany przy pierwszym zjeździe z autostrady D1, 24 kilometry na wschód od centrum Bratysławy i 2 kilometry od Senec. Park składa się z sześciu budynków dystrybucyjnych o łącznej powierzchni ponad 183 tyś. mkw. i może zostać rozbudowany o kolejne dwa budynki o łącznej powierzchni 100 tyś. mkw. Klientami parku są: Carcoustics, Červa Slovensko, ČSAD Invest Logistics, DHL Logistics Slovakia, dm drogerie markt, Lagermax Slovakia, Movianto Slovensko, NAY, Spandex, Tesco International Clothing Brand, Textile House for EURO TRADE, Tinaco i Raben Logistics.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×