Tu jesteś:

Prologis rozbudowuje budynek Pepco

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych poinformował dzisiaj, że rozbuduje obiekt dystrybucyjny firmy Pepco, czołowego sprzedawcy odzieży i artykułów gospodarstwa domowego.

Po ukończeniu prac w pierwszym kwartale 2016 roku, budynek o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych znajdujący się w Rawie Mazowieckiej powiększy się do 50 000 metrów kwadratowych i będzie służyć jako centrum dystrybucyjne Pepco w regionie Europy Środkowej.

Współpraca Prologis z Pepco rozpoczęła się w grudniu 2010 roku od otwarcia pierwszego centrum dystrybucyjnego firmy w Europie Środkowej w Prologis Park Rawa w Rawie Mazowieckiej. Od tamtej pory działalność Pepco dynamicznie się rozwija i obecnie obejmuje ponad 800 punktów sprzedaży na terenie Polski, Czech, Rumunii, Węgier i Słowacji.

„Ze względu na rozbudowę naszej sieci detalicznej i chęć utrzymania usług na najwyższym poziomie musimy wzmocnić łańcuch dostaw” – powiedział Matthew Lythgoe, członek zarządu Pepco Poland. „Idealna lokalizacja parku w połączeniu z dodatkową powierzchnią dystrybucyjną pomoże nam w realizacji planów rozwoju naszej firmy w Europie”.

Współpraca z Prologis obejmuje trzy etapy: wykonanie zindywidualizowanego projektu, nadzór nad pracami projektowymi oraz przetarg obejmujący budowę i przekazanie budynku do użytkowania.

„Umowa stanowi wyraz naszej długotrwałej współpracy z Pepco i dobrych relacji z klientami” – powiedział Paweł Sapek, senior vice president i country manager Prologis na Polskę. „Rozbudowany obiekt w Rawie Mazowieckiej przyczyni się do rozwoju Pepco w regionie dzięki swojemu usytuowaniu w centrum kraju.”

Obiekt Pepco w Rawie Mazowieckiej znajduje się w odległości 50 kilometrów od Łodzi i 70 kilometrów od Warszawy, na skrzyżowaniu drogi krajowej DK8/E67, łączącej Czechy, Polskę i Litwę, oraz drogi krajowej DK72 z Rawy Mazowieckiej do Łodzi.

Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej z portfolio ponad 4,4 miliona metrów kwadratowych (stan na 30 września 2015 r.).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×