Tu jesteś:

Prologis powiększa portfolio o 230 000 mkw.

Prologis Park Warsaw-Żerań

Firma Prologis, Inc., specjalizująca się w nieruchomościach dystrybucyjnych, poinformowała o nabyciu przez Prologis European Properties Fund II („PEPF II”) portfolio o powierzchni około 230 000 mkw. w Czechach, Polsce i na Słowacji.

Portfolio obejmuje 23 budynki dystrybucyjne klasy A, w tym: 17 nieruchomości o łącznej powierzchni 163 000 mkw. w Pradze. Prologis Park Prague-Rudna położony jest przy autostradzie D5 z bezpośrednim połączeniem do Niemiec, w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Pradze; 4 nieruchomości o łącznej powierzchni 55 400 mkw. w Warszawie. Prologis Park Warsaw-Żerań jest położony niedaleko centrum miasta, na wschód od autostrady A2, regionalnego kluczowego szlaku transportowego; 2 nieruchomości o łącznej powierzchni 11 600 mkw. w Bratysławie. Budynki te graniczą z Prologis Park Bratislava i obejmują 7.8 hektara terenu z możliwością rozbudowy o kolejne 38 400 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej.

Agencja nieruchomości JLL reprezentowała Prologis w transakcji zawarcia umowy.

Prologis jest właścicielem i zarządcą około 14,3 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Europie (stan na 30 czerwca 2014 r.).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×