Tu jesteś:

Prologis buduje nowy park na Słowacji

Prologis, Inc., rozpoczął budowę obiektu typu build-to-suit dla CBA Slovakia na obszarze 6 hektarów w mieście Żar nad Hronem, w kraju bańskobystrzyckim na Słowacji.

Budynek o powierzchni 21 000 mkw. będzie stanowił główne centrum dystrybucji spółki CBA Slovakia, która zajmuje się prowadzeniem sklepów lokalnych i supermarketów na Słowacji. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2019 r. Będzie to jedyny budynek na terenie Prologis Park Ziar.

Popyt na wysokiej jakości magazyny znajdujące się w dobrze skomunikowanych lokalizacjach takich jak Żar znacząco rośnie, co powoduje wzrost stawek czynszu w centralnej i zachodniej Słowacji. Cieszymy się, że tak ważny klient jak CBA Slovakia wybrał nasz nowy park na swoje główne centrum dystrybucyjne i zaufał naszemu doświadczeniu i stosowanym  rozwiązaniom technologicznym – powiedział Martin Stratov, director development and leasing na Słowację.

Prologis Park Ziar znajduje się w mieście Żar nad Hronem w odległości 174 kilometrów na północny wschód od stolicy Słowacji – Bratysławy. Jest skomunikowany z siecią krajowych i międzynarodowych dróg poprzez autostradę R1, która zapewnia szybki i skuteczny dostęp do Bratysławy, Wiednia, Pragi i Budapesztu. Pierwszorzędna lokalizacja oraz dostępność dużej liczby wykwalifikowanych pracowników tworzą idealne warunki do prowadzenia scentralizowanej działalności logistycznej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×