Tu jesteś:

Postępy na budowie Hali D North-West Logistic Park

Budowa North-West Logistic Park

Generalny wykonawca inwestycji North-West Logistic Park, firma Trasko - Inwest Sp. z o.o., która wcześniej oddała już do użytku dwie z czterech Hal wybudowanych w ramach kompleksu, realizuje budowę planowo. Hala D zostanie oddana do użytku na przełomie 2014/2015 roku.

Inwestor North-West Logistic Park przekazał plac budowy generalnemu wykonawcy na początku lipca. Obecnie na terenie budowy Hali D realizowane są roboty ziemne - wykopy pod stopy i ławy fundamentowe, oraz prace związane z przygotowaniem terenu pod drogi i place. Hala D została już wynajęta w 100 procentach, do grona jej najemców należy firma IQ Metal Polska.

North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A. W ramach kompleksu funkcjonować będą docelowo cztery hale przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję.

W wynajętej w stu procentach Hali A na powierzchni 6 850 mkw. funkcjonują firmy Eurocash S.A., Rohlig Suus Logistic S.A. oraz firma IQ Metal Polska. Hala B o powierzchni najmu 13 380 mkw. została zagospodarowana w całości przez najemców takich jak Żabka Polska, InCom Polska i duńską firmę MyTrendyPhone. Największa Hala C zajmie powierzchnię 28 500 mkw.

Finansowanie wszystkich etapów inwestycji zapewnia BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie i Waimea Holdings Limited. Wartość całej inwestycji to 110 milionów PLN, zatrudnienie znajdzie docelowo ponad 1 500 osób.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×