Tu jesteś:

Polska logistycznym liderem

Spółka Norman Logistics prognozuje, że polska gospodarka pobije rekordy w zakresie inwestycji infrastrukturalnych i stanie się logistycznym centrum Europy. 

Spółka Norman Logistics opublikowała nową prognozę, która przewiduje, że Polska stanie się logistycznym centrum Europy. Najnowsze dane OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) wskazują, że podniesienie standardów życia w Polsce sprzyja kształtowaniu się pozytywnych tendencji gospodarczych oraz szybkiemu rozwojowi rynku pracy. 

Specjaliści OECD docenili zmiany na polskim rynku pracy - spadek stopy bezrobocia do najniższego odnotowanego poziomu w ciągu ostatnich dwudziestu lat, rosnący popyt na pracę oraz fakt, że wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do znaczącego wzrostu średnich wynagrodzeń. Stopa bezrobocia w roku 2017 była niska - 4,9 proc., a co więcej wszystkie prognozy przewidują, że utrzyma się tendencja spadkowa w tym zakresie.Poziom PKB będzie w dalszym ciągu wzrastał, ale w nieco wolniejszym tempie. 

Dzięki rozwojowi infrastruktury Polska będzie mogła zwiększyć poziom eksportu. Zdaniem Rolandsa Petersonsa, członka zarządu Norman Logistics, Morze Bałtyckie daje możliwość rozwoju szybszego przewozu towarów niż ten, który obecnie funkcjonuje. Aby utrzymać ten pozytywny trend, Polska powinna szukać okazji inwestowania w podnoszenie sprawności operacyjnej, rozwój infrastruktury i innowacyjne rozwiązania. Powinna zostać opracowana strategia umożliwiająca kontynuowanie lub nawet zwiększenie ilości inwestycji infrastrukturalnych. 

Norman Logistics  to międzynarodowa spółka logistyczna, której siedziba mieści się w Polsce od 2016 roku. Prowadzi działalność w Europie oraz innych ważnych ośrodkach logistycznych świata. Głównym obszarem działalności spółki jest pośrednictwo w obrocie towarowym, szczególnie w zakresie transportu morskiego. Do klientów NL zaliczają się znaczące spółki europejskie, które wykorzystują transport morski do przewozu swoich towarów, korzystając z usług dużych lub średniej wielkości przedsiębiorstw spedycyjnych. 

Źródło: NL. PAP-Ryga

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×